15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
karnisze

Karnisze to bardzo istotne elementy wystroju okien, które pozwalają stworzyć stylową oprawę okien. A jeśli zostaną na nich umieszczone ozdobne firany czy zasłony, to wówczas można doskonale osłonić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz ciekawskim wzrokiem przechodniów.

Do jakich pomieszczeń pasują karnisze drewniane?


Karnisze to produkty, które potrafią nadać każdemu wnętrzu ogromnej elegancji oraz niesamowitego piękna. W dużej mierze decydują o tym, jak prezentuje się wnętrze oraz jaki panuje w nim klimat.

Dużą popularnością cieszą się od lat nieustannie modne karnisze z drewna. Elementy te doskonale prezentują się we wszystkich pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym.

Potrafią one doskonale wpisać się w każdą, małą architekturę i stanowią bardzo urokliwy dekor okna w wielu pomieszczeniach. Mogą one być zamontowane zarówno w kuchni, łazience, jak i sypialni czy salonie.

Dziś karnisze wykonane z drewna można także coraz częściej spotkać w wielu pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu rustykalnym lub retro. W tych wnętrzach stanowią one wręcz idealne tło dla stylowych mebli, z którymi potrafią stopić się w jedną, niepowtarzalną całość.

Doskonałe wrażenie potrafią one sprawić, jeśli znajdują się w towarzystwie pastelowych zasłon czy białych firan. Jest to niezwykle wysmakowane połączenie, pasujące niemalże do każdej przestrzenni.


Karnisze montowane do ściany i sufitu


Karnisze z drewna ze względu na naturalny wygląd nadają każdemu wnętrzu bardzo ekologiczny charakter. Zazwyczaj są one wykonywane z drewna dębowego, sosnowego oraz olchowego.

W celu nadania im estetycznego wyglądu producenci pokrywają je różnego rodzaju lakierami matowymi, satynowymi oraz błyszczącymi, które to jednocześnie tworzą doskonałą warstwę ochronną.

Niesamowitego uroku karnisze z drewna nabierają jeśli znajdują się w zestawieniu z drewnianymi oknami. Poszczególne karnisze mogą być montowane do ściany lub sufitu.

Karnisze ścienne montowane są zawsze w ścianie bezpośrednio nad ramą okienną i stanowią dogodne rozwiązanie dla wielu nowoczesnych wnętrz. Najczęściej wykonywane są jako elementy drążkowe z kółkami, po których przesuwana jest firana.

Z kolei karnisze montowane do sufitu mają zazwyczaj postać szyn, po których to można w łatwy sposób przesuwać firany lub zasłony. Jeśli karnisze te są odpowiednio dobrane stylistyki mieszkania, to wówczas potrafią dodać każdemu wnętrzu niesamowitego uroku, szyku oraz elegancji.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl

Instalator

RELATED ARTICLES