15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Rolety i Żaluzje

Rodzaje rolet

Rolety wewnętrzne Bytom składają się na kilka rodzajów, między innymi: rzymskie, czyli takie, które zwijają się w poziome fałdy przy ich podnoszeniu, austriackie – ich zamiarem jest głównie wygląd, mogą mieć różne wzory i kolory, dzień i noc – te rolety pozwalają regulować przepływ światła do pomieszczenia dzięki dwóm tkaninom o zakolorowanym materiale w poziome pasy, plisowane – dają nieprzeciętne możliwości wyboru partii okna do zasłonięcia. W przeciwieństwie do większości rolet, plisy można podnosić i opuszczać z obu stron – tj. z dołu i z góry. Co więcej, świetnie nadają się do okien o nietypowych kształtach na przykład trójkątnych lub trapezowych. Każde z tych rolet różnią się wyglądem, sposobem obsługi, czy montażem, więc każdy znajdzie i będzie w stanie wybrać coś dla siebie.

Montaż rolet

Aby zamontować rolety w swoim oknie, należy najpierw wywiercić w ramie okna otwory, rozmiarem pasujące do kołków i wkrętów, następnie umieścić w nich kołki montażowe oraz wkręty. Potem przymocować łańcuszek do bocznego mechanizmu rolety, a później przy pomocy kołków montażowych i wkrętów przymocować roletę do ramy okna. Tym sposobem możemy również wykonać montaż rolety do sufitu. Możliwe jest, aby przymocować je na doczepy samoprzylepne. W tym celu należy oczyścić ramę okna, przymocować doczepy, a następnie przykleić roletę. Tak zamontowana roleta jest w pełni gotowa do użytku. 

Rodzaje żaluzji

Żaluzje z Zabrza możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje – poziome i pionowe, zwane też verticalami. Żaluzje poziome są bardziej uniwersalne – nadadzą się do okien o różnych wymiarach, sprawdzą się do domu, jak i do biura, w różnych rozmiarach i kolorach, na pewno łatwo dopasujemy je do danego pomieszczenia. Pionowe żaluzje to długie pasy materiału, montowane na szynie zamocowanej do sufitu lub ściany nad oknem. Te drugie raczej nie są wykorzystywane w domach, częściej w biurach, czy korytarzach miejsc publicznych, kojarzą się z wnętrzami biurowców z lat 90 i nie pasują do każdego typu pomieszczeń.

Montaż żaluzji

Żaluzje możemy zamontować na dwa sposoby – na ramie okna lub suficie. Zwykle montaż żaluzji polega na przyklejeniu doczepów wraz z haczykami, na których zaczepiamy nasze żaluzje. Zaczepy mogą pozostawić ślad na ramie okna. Jeśli montujemy żaluzje do sufitu – zasada jest taka sama, jak w przypadku rolet – wiercimy otwory, do których wkładamy kołki montażowe wraz z wkrętami, a następnie przechodzimy do przymocowania żaluzji do wcześniej przygotowanych kołków. Taki montaż zajmuje około pół godziny. 

Instalator

RELATED ARTICLES