15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Rolety zewnętrzne

Bez względu na to, czy prowadzi się biznes w niebezpiecznej dzielnicy, czy ma się dom na obrzeżach miast – o bezpieczeństwo trzeba zadbać ze szczególną troską. Zwłaszcza w porze urlopowej. Nie masz co zakładać, że podczas nieobecności wandale i złodzieje ominą twój dobytek szerokim łukiem. Ale czy z roletami zewnętrznymi rzeczywiście można liczyć na większe bezpieczeństwo? Porozmawiajmy o tym przez moment.

Rolety antywłamaniowe: sens montażu

Ochrona przed włamaniami to podstawowa funkcja rolet zewnętrznych. Potencjalny włamywacz pomyśli dwa razy, jak zobaczy, że na zewnątrz twojego budynku są pancerne rolety. Chodzi przede wszystkim o to, że są one tak zaprojektowane, aby udaremnić otwarcie za pomocą siły, na co zwykły bandyta po prostu nie będzie miał czasu. Prędzej czy później albo go ktoś usłyszy, albo zobaczy, jak mocuje się z roletą u sąsiada, po czym sam trafi za kratki. Efekt psychologiczny (odstraszający) jest zatem tak samo ważny jak konstrukcja rolety.

Warto tutaj wspomnieć, że pancerne rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed złodziejami, co również uszkodzeniem okna w wyniku wybryków okolicznych wandali. Mecz piłki nożnej, dajmy na to. Jeśli w pobliżu twojej nieruchomości mogą kręcić się niezadowoleni kibice, warto założyć rolety na okna. To uchroni cię przed koniecznością ich wymiany. Ale nie musisz zaraz czekać na kibiców, żeby powybijali ci szyby. Twoje własne dzieci mogą niechcący kopnąć piłkę za mocno i tym samym doprowadzić do niezbyt przyjemnej sytuacji. Instalacja rolet zewnętrznych z pewnością pomoże tego uniknąć. Zawsze lepiej jest takim problemom zapobiegać, niż potem kląć wniebogłosy, prawda?

Zamontowanie rolet zewnętrznych: co dają oprócz bezpieczeństwa?

W zależności od rodzaju i przeznaczenia, rolety zewnętrzne mogą pełnić wiele funkcji dodatkowych. Ot, chociażby ochrona przed wzrokiem wścibskich sąsiadów lub ulicznych gapiów. Prywatność jest w cenie, i jeśli twoja sypialnia lub gabinet znajduje się na linii wzroku osób niepożądanych – warto się przed nimi zasłonić. Ponadto rolety zewnętrzne gwarantują całkowite zaciemnienie danego pomieszczenia i tym samym chronią je przed upałami, a te w naszym kraju ostatnimi laty stały się wyjątkowo nieznośne. Cierpią z tego powodu zwłaszcza osoby, u których w mieszkaniach słońce operuje przez niemalże calutki dzień. Latem to istny piekarnik. Koszmar. Rolety zewnętrzne ze strony https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne z pewnością ułatwią egzystencję w takich warunkach i pozwolą utrzymać komfortową temperaturę. To rozwiązanie będzie też tańsze niż montaż klimatyzacji.

A co zrobić w sprawie izolacji akustycznej? Nic. Nie trzeba żadnych dodatkowych urządzeń. Gdy rolety są zasłonięte, wewnątrz robi się zdecydowanie ciszej. Hałas z ulicy – tramwaje, ruchliwa droga, wielki projekt budowlany w pobliżu… – zostanie zredukowany do optymalnego poziomu komfortu zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach oraz budynkach biurowych.

Rolety podtynkowe i natynkowe: o co w tym chodzi?

Rolety zewnętrzne natynkowe są najpopularniejsze, ponieważ proces montażu nie wymaga ingerencji w stan budynku. W związku z tym można tego dokonać choćby jutro czy za pół roku. Kształt skrzynki rolety (może być okrągły, półokrągły lub ucięty pod kątem 45 stopni) nie ma tutaj znaczenia. Tak czy siak można ją umieścić bezpośrednio na elewacji albo w ramie okna.

Rolety podtynkowe to już inna para kaloszy. Profile i prowadnice muszą dobrze wpasować się w elewację, w związku z czym trzeba je zamontować podczas budowy obiektu, bo inaczej koszty montażu będą ogromne i zabiorą mnóstwo czasu. Aby więc dokonać najlepszego wyboru rolet zewnętrznych podtynkowych, warto je uwzględnić już na bardzo wczesnym etapie, bezpośrednio w samym projekcie budynku. To się opłaci bez względu na to, czy stawiasz dom za miastem, czy pawilon handlowy w centrum.

Sterowanie zdalne: wygodna nowoczesność

Nowoczesne rolety zewnętrze posiadają zdalne sterowanie, co pozwala obsługiwać urządzenie na odległość. Do tego oczywiście służy pilot, jak i aplikacja na telefon. Istnieje bowiem możliwość kupna osobnego sterownika, który będzie posiadał łączność bezprzewodową. We współpracy z aplikacją, będzie to bardzo praktyczny układ. Warto jednak pamiętać, aby skonsultować temat z obsługą sklepu na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne i po prostu porozmawiać o roletach kompatybilnych z takim właśnie sterowaniem.

Pancerz rolety: kwestia estetyki

Nie ma co ukrywać, że zakup rolet zewnętrznych to również sprawa wyglądu. Wszystko musi do siebie pięknie pasować, tak więc kolor rolet powinien współgrać ze stylem wykończenia budynku. Stąd tego rodzaju produkty występują dziś w wielu barwach i odcieniach. Skończyły się czasy nudnej blachy na oknach…

Warto mieć na uwadze również i to, że pancerz rolety można w każdej chwili wymienić i nie będzie to bardzo skomplikowany problem do rozwiązania. Zmiana elewacji budynku i nowa roleta mogą iść w parze.

Instalator

RELATED ARTICLES