2 marca, 2024
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
  • 2:38 am Sztuczna Trawa na Tarasie i Balkonie: Zielona Oaza Nowoczesności
  • 4:18 am Łatwa Pielęgnacja Trawnika dla Nowoczesnych Ogrodów
  • 3:54 pm Ochrona przed szkodnikami w nieruchomościach wynajmowanych
  • 5:54 am Buduj z głową – sekrety sklepu budowlanego online
meble fryzjerskie

Meble wybierane do salonu fryzjerskiego muszą spełniać zdecydowanie inne kryteria niż te, które mają znaleźć się w wyposażeniu naszego domu. Dlaczego? Ponieważ meble fryzjerskie muszą odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością. Niezmiernie istotne jest także to, aby były łatwe w utrzymaniu czystości i żeby dobrze znosiły eksploatację. W końcu każdego dnia siadać będzie na nich wielu klientów, dlatego ich odporność musi być na jak najwyższym poziomie. Czy jednak w profesjonalnym salonie fryzjerskim jest miejsce na meble, których tapicerka jest skórzana

Czy skórzane meble fryzjerskie to standard?

Trzeba przyznać, że w naprawdę wielu salonach fryzjerskich można spotkać meble pokryte skórzaną tapicerką. Jest to zatem swego rodzaju standard choć na rynku nie brakuje mebli do wyposażenia salonu fryzjerskiego, które są pokrywane innymi materiałami. Dlaczego jednak skóra jest w tym zakresie tak popularna? Pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego się ją wybiera, jest łatwość w czyszczeniu. W salonach fryzjerskich cały czas trzeba sprzątać włosy, które dostają się tak naprawdę wszędzie. Pojawiają się one również na fotelu i nim kolejny klient będzie mógł na nim zasiąść, trzeba go wyczyścić. Pomiędzy usługami nie ma jednak na to zbyt wiele czasu, aby wyciągnąć przykładowo odkurzacz i czyścić welurową tapicerkę. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdza się w tym zakresie skóra, którą można przetrzeć przy pomocy szmatki i jakiegoś środka czyszczącego. Oczywiście należy mieć również świadomość tego, że skórzana tapicerka musi być traktowana w odpowiedni sposób. Nie można czyścić jej byle czym, ponieważ skóra to materiał naturalny i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli zdecydowaliśmy się na wyposażenie salonu fryzjerskiego w skórze naturalnej, dobrze jest zainwestować w odpowiednie środki czyszczące i pielęgnujące. Wówczas znacząco przedłużymy okres jej trwałości oraz wytrzymałość. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądała wtedy, gdy zainwestujemy w meble ze skóry sztucznej. W takiej sytuacji nie będą one wymagały od nas aż tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Będą jednak zdecydowanie mniej wytrzymałe, o czym bez wątpienia warto pamiętać.

Trwałość skóry w często używanych meblach fryzjerskich

Skóra naturalna jest uznawana za niezwykle trwały materiał. Świetnie znosi ona różnorodne warunki pogodowe, dlatego wykonuje się z niej między innymi torebki damskie. Ponadto jest odporna na rozciąganie i pęka jedynie wtedy, gdy naprawdę jest już bardzo mocno wysłużona. Czy zatem powinniśmy obawiać się tego, że nasze meble skórzane po pewnym czasie stracą na swoim wyglądzie i zaczną prezentować się mało estetycznie? Bez wątpienia trzeba wziąć to pod uwagę, ale na pewno nie będzie to kwestia kilku miesięcy, a raczej lat. Takie meble świetnie znoszą nawet wysoką eksploatację. Jeśli natomiast dodatkowo będziemy o nie dbać o pielęgnować tapicerkę, wówczas przez długi czas absolutnie nic nie będzie się z nimi dziać.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że meble fryzjerskie podobnie jak i wszystkie inne, po pewnym czasie niestety się zużywają i nie jesteśmy w stanie w żaden sposób tego procesu uniknąć. Jednak nic straconego. Meble można bowiem ponownie obić w profesjonalnych zakładach, wybierając przykładowo bardzo podobny lub też zupełnie inny kolor skórzanej tapicerki. Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o naprawianiu starych rzeczy, a nie wyrzucaniu ich przy pierwszej możliwej okazji. Dzięki temu nie tylko jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić, ale również nasze podejście do życia stanie się dużo bardziej ekologiczne.

Z pewnością meble skórzane są dla nas lepszym wyborem, niż przykładowo tapicerka materiałowa. Trudniej jest ją bowiem wyczyścić, mogą powstawać na niej jakieś przebarwienia i bardzo często wymaga gruntownego prania związanego z wysoką eksploatacją. Fotele skórzane są droższe, ale warte swojej ceny. Zazwyczaj nikt nie musi pomagać nam w ich czyszczeniu, ponieważ nie są one wymagające pod tym względem. Świetnie się na nich utrzymuje czystość nawet tam, gdzie teoretycznie panuje największy bałagan. Warto bez wątpienia pomyśleć o zainwestowaniu w takie właśnie meble. Skóra to materiał, którego nie da się podrobić i ma niebywałą trwałość oraz wytrzymałość.

Instalator

RELATED ARTICLES