15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Szafa na wymiar

Zdarza się, że ograniczony metraż pomieszczenia wymusza na nas zamawianie mebli na wymiar. Szafy to jeden z najbardziej niezbędnych elementów wystroju wnętrza. Trzeba uwzględnić je podczas aranżacji wnętrza. Warto też zaplanować ich umieszczenie tak, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń. Usługa szafy na wymiar spowoduje, że powstać może mebel, który będzie w stanie wykorzystać maksymalnie przestrzeń nie zostawiając żadnych niezagospodarowanych miejsc obok mebla czy też nad nim.

Szafy przydadzą się w większości pomieszczeń w domu. Na korytarzu, gdzie znajduje się niewiele miejsca najlepszym rozwiązaniem będzie szafa na wymiar. Zabudowę zaplanować można na przykład tuż nad drzwiami zostawiając wolną przestrzeń poniżej. W takiej szafie można przechowywać rzeczy, po które nie sięga się zbyt często – na przykład obuwie sezonowe. Za to odzież wierzchnią trzymać można w przygotowanej pod wymiar szafie wnękowej.

Szafa na wymiar przyda się także w łazience. Wszelkie detergenty, kosmetyki i podstawowe sprzęty wymagają miejsca. Dlatego w łazience również sprawdzi się też szafa na wymiar. Zwłaszcza, jeśli posiada się małe dzieci, przed którymi lepiej chronić wszelkie chemiczne preparaty. Warto w pełni wykorzystać metraż, którym się dysponuje (w łazienkach zazwyczaj nie jest on duży). Szafa na wymiar w łazience to rozwiązanie, które zaskoczy swoją funkcjonalnością oraz zauroczyć może pięknym i niepowtarzalnym designem.

Jaką szafę wybrać?

Gdzie trzyma się najwięcej ubrań? Poza garderobą będzie to oczywiście sypialnia. Dlatego również w tym pomieszczeniu warto sprawić sobie szafę, która optymalnie wykorzysta przestrzeń. Szafa zaplanowana wzdłuż ściany stworzy sprytne miejsce na przechowywanie ubrań i przedmiotów codziennego użytku. Przy szafie na wymiar, jej wnętrze jest projektowane indywidualnie – czyli całkowicie dostosowane do potrzeb danej osoby. Możliwe jest zatem stworzenie większej liczby półek lub na przykład instalacja dodatkowych drążków na wieszaki. Takiej możliwości nie ma przy zakupie gotowych mebli.

Instalator

RELATED ARTICLES