15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
inteligentny dom

Inteligentny dom to taki, w którym funkcjonują zaawansowane możliwości technologiczne. Coraz bardziej oswajamy się ze wszystkim, co ma przedrostek „smart”, dlatego domy w wersji smart cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Wśród technologii, które są użyte w inteligentnym domu możemy wyróżnić, między innymi czujniki, detektory oraz zintegrowany system zarządzania. System zarządzania wydaje się kluczowy, ponieważ odpowiada za obsługę znajdujących się w budynku instalacji. Trafiają do niego informacje, które pozwalają reagować na zmiany wewnętrzne i zewnętrzne.

Jakie mogą być zastosowania inteligentnych instalacji? Wśród nich możemy wyróżnić między innymi: sterowanie ogrzewaniem, symulacje obecności, a konfiguracje możemy swobodnie personalizować. Dodatkowymi zastosowaniami mogą być: system alarmowy, monitoring, alarmowanie przeciwpożarowe, kontrola dostępu oraz system pogodowy.

Inteligentny dom powinien zapewnić bezpieczeństwo, komfort oraz funkcjonalność. Większość z nas może nawet nie zdawać sobie sprawy, że korzysta z inteligentnych rozwiązań. Gotowe domy coraz częściej posiadają urządzenia codziennego użytku, które spełniają szereg funkcji, które mają za zadanie ułatwiać nam życie. I tak mamy, np. pralki, które włączają się o określonej porze czy piekarniki, które dostosują pieczenie do włożonej potrawy.

Inteligentne rozwiązania stają się coraz tańsze. Nie tylko coraz częściej stać nas na najnowszą technologię, ale także mamy do nich coraz większe przekonanie. Wiemy, co chcemy osiągnąć oraz jakie to przyniesie nam korzyści.

Instalator

RELATED ARTICLES

1 COMMENTS

  1. Basia Posted on 20 grudnia, 2019 at 1:20 pm

    Inteligentny dom powinien zapewnić bezpieczeństwo, komfort oraz funkcjonalność. Większość z nas może nawet nie zdawać sobie sprawy, że korzysta z inteligentnych rozwiązań.

Comments are closed.

LEAVE A COMMENT