Płyty poliuretanowe (PIR) są dobrą i sprawdzoną alternatywą dla innych sposobów docieplenia budynku od strony wewnętrznej.
Płyty poliuretanowe – czyli: jak zadbać o ciepło w swoim domu
Myślisz o tym jak sprawić, aby w twoim domu było ciepło, jednak z różnych powodów nie chcesz decydować się na ocieplenie zewnętrzne? Jest na to sposób. Możesz wykorzystać w swoim domu lub mieszkaniu płyty PIR (poliuretanowe). Jest to dobre i rozwiązanie, które daje użytkownikom szereg korzyści. Odpowiedzialne za to są między innymi doskonałe parametry materiałów. Jakie zalety płyt poliuretanowych możemy znaleźć?
Płyty PIR przy ocieplaniu ścian wewnętrznych
Technika idzie do przodu i dostarcza nam szereg coraz to nowszych możliwości. Nie inaczej jest z gałęzią budownictwa i prac remontowych. Dawniej większość izolacji tworzono w oparciu o styropian. Teraz jednak dostępna jest dla niego alternatywa – płyty poliuretanowe. Są one przede wszystkim dobrym izolatorem cieplnym. Za przykład weźmy płytę PIR EUROTHANE G wyprodukowaną przez firmę Recticel. Posiada ona bardzo nisko współczynnik przewodzenia ciepła. Jak pokazuje producent – to zaledwie 0,022 W/mK.
Zalety płyty poliuretanowych
Oprócz niskiego współczynnika przewodzenia ciepła płyty Recticel mają szereg innych zalet, które pokazują ich przewagę technologiczną w porównaniu ze styropianem. Wspomniane jako przykład płyty EUROTHANE G mają z jednej strony płytę gipsowo-kartonową. Jest to niewątpliwie duży atut dla ekip remontowych. Montaż przebiega szybko i bezproblemowo. Warto również wspomnieć, że dobre płyty PIR mają w sobie paroizolację. Jest to technologia wykorzystywana np. przy ociepleniach dachów (folie paroizolacyjne). Dzięki niej wilgoć z wnętrza mieszkania nie wnika ściany. W długotrwałej perspektywie czasowej te zjawisko jest niebezpieczne, ponieważ grozi uszkodzeniem materiałów izolacyjnych oraz powstaniem grzyba. Przez to musielibyśmy po dłuższym czasie remontować mieszkanie, co wiązałoby się ze stratami finansowymi.
Płyty poliuretanowe – bezpieczeństwo dla środowiska i konstrukcji
Płyty PIR mogą być wykorzystywane w wielu miejscach. Sprawdza się szczególnie tam, gdzie nie można zająć się ociepleniem zewnętrznym. Dotyczy to na przykład zabytkowych kamienic. Płyty poliuretanowe nie ingerują w konstrukcję. Warto jeszcze podkreślić, że są one cieńsze od używanego często przy podobnych inwestycjach styropianu.Ponadto płyty poliuretanowe nie mają w sobie freonów – substancji, która zmienia skład atmosfery ziemskiej (niszczenie ozonu). Nadadzą się także wyśmienicie do domów pasywnych i energooszczędnych.
RELATED ARTICLES
Kontakt z redakcją
kontakt@beeseo.pl
Katowice, Porcelanowa 23
+48 510938313
Ostatnie wpisy
- Profesjonalne ogrzewanie na najwyższym poziomie z Vaillant ecoTEC VC PRO
- Mikrocement na ścianie – nowoczesny sposób na odświeżenie wnętrza
- Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
- Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
- Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
- Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
- Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
- Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
- Chlor vs sól – jak czyścić i dezynfekować baseny ogrodowe?
- Sztuczna Trawa na Tarasie i Balkonie: Zielona Oaza Nowoczesności
- Łatwa Pielęgnacja Trawnika dla Nowoczesnych Ogrodów
- Ochrona przed szkodnikami w nieruchomościach wynajmowanych