24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
taras

Taras to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań architektonicznych w wolnostojących domach. To idealne miejsce na relaks i odpoczynek – również wieczorową porą, o ile oczywiście aura na to pozwala. Bardzo ważną rolę w omawianym kontekście odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie.

Oświetlenie tarasu – jak dobrze je zaplanować?

O wyborze oświetlenia tarasu decyduje kilka istotnych czynników. Duże znaczenie ma to, czy taras jest otwarty, czy zadaszony. Jego wielkość oraz sposób, w jaki został zaaranżowany, również jest bardzo ważny. Na tej podstawie można zaprojektować oświetlenie, które będzie należycie spełniać swoją funkcję – zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. W razie wątpliwości warto skorzystać z usług profesjonalistów ze sklepu Centrum Światła specjalizującym się w nowoczesnym oświetleniu, którzy pomogą dobrać optymalne rozwiązania i stworzyć atrakcyjny projekt.

Oświetlenie tarasu – o czym trzeba pamiętać?

Planując oświetlenie tarasu, należy brać pod uwagę wyłącznie lampy przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Najbardziej opłaca się zainwestować w produkty odznaczające się wysoką jakością, np. w oświetlenie LED marki Philips. Sprawdzona marka to gwarancja bezpieczeństwa – zwłaszcza że oświetlenie LED godne jest polecenia z wielu powodów. Przede wszystkim jest energooszczędne, trwałe i wytrzymałe, a przy tym odporne na działanie czynników zewnętrznych. Na tarasach zadaszonych doskonale sprawdza się zestaw w postaci lampy wiszącej i dodatkowych źródeł światła, np. w postaci kinkietów, które idealnie zdają egzamin na tarasie. Oprócz tego można pokusić się o zamontowanie na tarasie np. lamp solarnych, które obecnie są bardzo modne. Kolejnym godnym polecenia rozwiązaniem jest podświetlenie schodów prowadzących na taras za pomocą specjalnej taśmy LED wbudowanej w profil aluminiowy. Niezwykle efektownie prezentują się także świecące kostki brukowe, które można ułożyć wokół tarasu. Najważniejsze jest to, aby dzięki oświetleniu stworzyć na tarasie komfortowe warunki do wypoczynku.

Instalator

RELATED ARTICLES