15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
kruszywa

Kruszywa to materiały sypkie, które zwykle są pochodzenia naturalnego. Powszechnie wykorzystuje się je w branży budowlanej. Kruszywa stosowane do budowy domów najczęściej nie są poddawane dodatkowym modyfikacją, a w ich skład zwykle wchodzi żwir i piasek.

Takie mieszanki stanowią podstawę przy wyrabianiu zapraw murarskich i tynkarskich. Są one wykorzystywane do tworzenia betonów. Żwirowo- piaskowe mieszanki często stanowią podsypkę pod różnego rodzaju płyty. Wykorzystuje się je jako podbudowy pod tarasy, a czasem nawet jako ozdoby ogrodowe.

Kruszywo, które oferuje firma Skip Recykling pochodzi z odzysku. Dzięki temu późniejsze wykorzystanie materiałów wpływa w pozytywny sposób na zdrowie naszej planety. Warto postawić na rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Czym kierować się przy wyborze kruszywa?

Przy selekcji należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe kryteria. Jakość oraz przeznaczenie. Satysfakcjonujący efekt prac zapewnią jedynie kruszywa trzymające wysoki standard, a każda z prac budowlanych będzie wymagała doboru innego materiału. 

Skąd wiedzieć jakie kruszywo nadaje się do danej pracy? Takie informacje można znaleźć w projekcie budowlanym, gdzie jest to dokładnie opisane. 

Problematyczny może okazać się transport kruszywa, który wymaga cięższych maszyn. Skip Recykling wychodzi na przeciw temu problemowi. Firma gwarantuje wygodny transport materiałów. Kruszywo przewożone jest w kontenerach o wielkości zależącej od skali zlecenia. Ułatwia to późniejsze prace rozładunkowe, co konsekwencji przekłada się na przyspieszenie prac budowlanych.

Wspomniana firma oferuje rozgarnianie kruszywa lub gruzu. Jest to działanie mające na celu wygładzenie materiału, dzięki czemu wysypana droga staje się utwardzona. Więcej informacji: https://skip-recycling.pl/

Zabezpieczenie kruszywa.

Materiały wykorzystywane do budowy domów jednorodzinnych wymagają właściwego przechowywania. Piasek, żwir oraz pospółka muszą być chronione przed wszelkim zanieczyszczeniami. Materiały są narażone na zmieszanie się z gałązkami, ziemią, gruzem lub śmieciami. Jeśli dojdzie do takiego zabrudzenia to prace budowlane mogą być utrudnione. Przede wszystkim wpływa to w negatywny sposób na twardość i wiązanie betonu. Dostanie się zabrudzeń do kruszywa prowadzi również do strat, co może wymusić dokupienie dodatkowego materiału.

Dlatego warto je zabezpieczyć folią lub innym szczelnym materiałem. Należy unikać umieszczania kruszywa na nieprzykrytej ziemi, ponieważ znacząco zwiększa to ryzyko zanieczyszczenia surowca.

Instalator

RELATED ARTICLES