15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
inteligentny dom

Inteligentne domy są teraz modne. Nabywcy w każdym wieku szukają technologii inteligentnego domu, dzięki którym ich właściwości będą bardziej wydajne, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Nawet właściciele budynków zwracają się ku technologii, aby ich nieruchomości były bardziej atrakcyjne dla tych najemców, w których zamierzają wynająć. Ale czy cała ta uwaga poświęcona inteligentnym domom prowadzi nas do ignorowania innych, ważniejszych rzeczy?

Istnieją pewne podstawowe elementy odrębne od technologii inteligentnego domu, na które każdy właściciel nieruchomości powinien zwrócić uwagę, niezależnie od tego, czy nieruchomość jest własnością, czy jest wynajmowana. Ponadto wiele podstaw nie jest opcjonalnych dla właścicieli.

Czy jesteś właścicielem lub wynajmujesz dom dla siebie? Czy jesteś wynajmującym, który wynajmuje nieruchomości mieszkaniowe innym? W obu przypadkach wyświadcz sobie przysługę i nie zapomnij o podstawach, nawet jeśli realizujesz szał inteligentnego domu. Podstawy nie podlegają negocjacji, podczas gdy technologie inteligentnego domu są.

Integralność strukturalna

Najbardziej fundamentalnym aspektem każdej nieruchomości mieszkalnej jest jej integralność strukturalna. Rzeczywiście, tworzenie inteligentnego domu ma bardzo małą wartość, jeśli jego fundament nie jest zdrowy. Inteligentne oświetlenie i urządzenia działają dobrze, dopóki nieszczelny dach wpuszcza wodę, która niszczy technologię.

Elementy konstrukcyjne domu obejmują fundament, dach, drzwi, okna i ściany zewnętrzne. Możesz nawet uwzględnić izolację w zależności od swojej perspektywy. Są to rzeczy, które właściciele nieruchomości powinni zawsze umieszczać na górze listy priorytetów. Wszystko inne jest zgodne z integralnością strukturalną.

Mechanika nieruchomości

Drugim po integralności strukturalnej jest stan mechaniki nieruchomości. Czym są mechanicy? Są to np. Hydraulika, ogrzewanie i chłodzenie oraz usługi elektryczne. Mechanika właściwości to te wewnętrzne elementy, które sprawiają, że jest ona przystosowana do zamieszkania. Mechanika sprawia, że ​​dom jest zarówno wygodny, jak i bezpieczny.

Zwrócenie uwagi na mechanikę jest ważne, ponieważ leżące u jej podstaw problemy mogą pozostać niezauważone przez długi czas. Na przykład może być nieszczelna rura wodna podłączona do wanny w głównej sypialni. Jeśli wyciek stanowi tylko niewielką kroplówkę, może nadal spadać przez lata, zanim ktokolwiek to zauważy. Do tego czasu szkoda jest wyrządzona.

Zawsze, gdy następuje zmiana najmu, należy przeprowadzić dokładną kontrolę. W przypadkach, gdy najemcy pozostają przez lata w tej samej przestrzeni, inspekcje co roku lub dwa są nadal dobrym pomysłem.

Ogólne bezpieczeństwo nieruchomości

Bezpieczeństwo powinno zawsze stanowić priorytet dla właścicieli nieruchomości. Z osobistego punktu widzenia po prostu nie jest rozsądne narażać bezpieczeństwo rodziny, nie zwracając uwagi na proste rzeczy, takie jak odsłonięte druty, obieranie farby, pęknięte szkło itp. Bezpieczeństwo jest jeszcze ważniejsze, gdy jesteś właścicielem.

W niektórych jurysdykcjach prawo na wynajem wymaga, aby były wyposażone w takie elementy, jak czujniki dymu, czujniki tlenku węgla, a nawet gaśnice. Taki sprzęt bezpieczeństwa może uratować życie bez względu na to, czy dom jest wynajmowany, czy mieszka w nim właściciel.

Warto wspomnieć, że koszty powinny mieć niewielki wpływ na zaangażowanie właściciela nieruchomości w bezpieczeństwo. Właściciele nieruchomości mogą uzyskać dobre detektory dymu i tlenku węgla bez wydawania fortuny.

Bezpieczeństwo nieruchomości

Równolegle z ogólnym bezpieczeństwem jest koncepcja ochrony mienia. Niestety, bezpieczeństwo nie jest czymś, co można zignorować we współczesnej erze. Przestępcom łatwo jest włamać się do domów, wejść do odblokowanych samochodów i tak dalej. Bezpieczeństwo należy traktować tak samo poważnie, jak bezpieczeństwo, mechanikę i integralność konstrukcji.

Tam, gdzie detektory dymu i gaśnice są skutecznym rozwiązaniem problemów bezpieczeństwa, bezprzewodowy system bezpieczeństwa stanowi najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia mienia. Jednak najbardziej efektywne systemy powodują więcej niż hałas.

Skuteczne bezpieczeństwo bezprzewodowe zaczyna się od czujników do drzwi i okien w połączeniu z 24-godzinnym zdalnym monitorowaniem. Stąd mądrze jest dodać co najmniej kilka kamer nadzoru wideo. Wreszcie są inteligentne urządzenia, takie jak dzwonki do drzwi wideo i elektroniczne zamki do drzwi. Dobrze zaprojektowany system bezpieczeństwa działa odstraszająco na tych, którzy chcieliby popełnić przestępstwa przeciwko nieruchomościom.

Nie ma wątpliwości, że inteligentne domy to fala przyszłości. Dzięki technologii, która wydaje się być coraz lepsza, domy stają się coraz wydajniejsze i bezpieczniejsze z każdym dniem. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości mieszkalnej, zachęcamy do skorzystania z ruchu inteligentnego domu. Ale nie zapominaj, że inteligentny dom ma swoje ograniczenia. W żaden inteligentny dom nie warto inwestować bez odpowiedniej integralności strukturalnej, mechaniki dźwięku i dobrego wyboru funkcji bezpieczeństwa.

Instalator

RELATED ARTICLES

1 COMMENTS

  1. Ola Posted on 20 grudnia, 2019 at 1:19 pm

    W niektórych jurysdykcjach prawo na wynajem wymaga, aby były wyposażone w takie elementy, jak czujniki dymu, czujniki tlenku węgla, a nawet gaśnice. Taki sprzęt bezpieczeństwa może uratować życie bez względu na to, czy dom jest wynajmowany, czy mieszka w nim właściciel.

Comments are closed.

LEAVE A COMMENT