15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
solarny panel

Według nowego badania przeprowadzonego przez domową firmę energetyczną Sense, właściciele domów z panelami słonecznymi zainstalowanymi w swoich domach oszczędzają średnio 1075 USD rocznie, co stanowi około 67% rachunków za prąd .

To niezła kwota, ale oszczędności domów mogą się bardzo różnić w zależności od tego, w jakiej części USA mieszkają.

Na przykład obszary, które są mocno nasłonecznione, zwykle odnoszą większe korzyści. Właściciele domów w Kalifornii i Utah zwykle czerpią najwięcej z inwestycji w panele słoneczne, równoważąc odpowiednio około 75% i 84% rachunków za prąd.

Co ciekawe, właściciele domów na północnym wschodzie również mają duże oszczędności. Stany New Hampshire (76%), Vermont (70%), Massachusetts, Nowy Jork i Pensylwania (67%) widzą duże oszczędności, nawet pokonując słoneczną Arizonę, gdzie przeciętny właściciel domu kompensuje zaledwie 66% swoich rachunków za prąd za pomocą energia słoneczna.

„Przepisy stanowe, które wpływają na zwrot energii słonecznej przez media, to kolejny duży czynnik w obliczaniu Twojej wypłaty”, powiedział Sense w swoim badaniu. „Wiele stanów płaci mieszkańcom za energię słoneczną, którą wytwarzają, w takim samym tempie, jak ładują. Takie podejście nazywa się pomiarem netto. Reszta stanów stosuje różne metody ustalania cen, które skutecznie zmniejszają zwrot kosztów energii słonecznej dla swoich klientów. ”

Każdy, kto rozważa zainstalowanie paneli słonecznych w swoim domu, powinien dowiedzieć się, ile ich dostawca usług komunalnych zwróci im energię wytworzoną przez ich dom, który został zwrócony do sieci. W stanach z pomiarem netto mieszkańcy nie będą musieli tak bardzo martwić się o termin ich zużycia. Ale stany bez pomiaru netto, mieszkańcy otrzymają niższy zwrot z energii słonecznej z zakładów energetycznych, a naukowcy twierdzą, że właściciele domów prawdopodobnie będą chcieli zbadać sposoby zmiany zużycia energii elektrycznej na szczytowe zespoły produkujące energię słoneczną.

Według Sensea, przeciętny dom zużywa mniej niż połowę energii słonecznej, którą wytwarza bezpośrednio, a więc albo jest ona zasilana z powrotem do sieci, albo właściciele domów mogą zainwestować w akumulator, aby zaoszczędzić na później.

„Domy, które zużywają większość energii w godzinach szczytu słonecznego, mogą zmaksymalizować inwestycje w energię słoneczną” – twierdzą naukowcy.

Instalator

RELATED ARTICLES

1 COMMENTS

  1. Ela Posted on 20 grudnia, 2019 at 1:19 pm

    To niezła kwota, ale oszczędności domów mogą się bardzo różnić w zależności od tego, w jakiej części USA mieszkają.

Comments are closed.

LEAVE A COMMENT