15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
trendy w branży nieruchomości

Światowy rynek nieruchomości ogromnie się rozrósł w ciągu ostatniej dekady. Według badania branżowego PWC globalne zapasy rynku wzrosły o 55% od 2012 r., Kiedy wyniosły 29,0 bln USD do 45,3 bln USD w 2020 r . Wzrost ten jest wynikiem innowacyjnych technologii w branży nieruchomości. Inwestycje w technologie nieruchomości wzrosły w tym samym okresie. Na przykład raport Deloitte mówi, że 92% inwestorów w nieruchomości planuje zwiększyć inwestycje w technologię związaną z doświadczeniem najemców.

Jeśli jesteś na rynku nieruchomości, musisz uważać na nowe trendy technologiczne, które wpływają na branżę. Korzystając z tych technologii, masz przewagę na konkurencyjnym rynku nieruchomości. Pierwsi użytkownicy technologii nieruchomości czerpią więcej korzyści z innowacyjnych trendów.

Poniżej znajdują się niektóre z trendów technologicznych, które powinieneś obejrzeć i zastosować w 2020 roku.

Technologia chmurowa

Technologia chmurowa zrewolucjonizowała oprogramowanie biznesowe w różnych branżach. Na rynku oprogramowania do zarządzania nieruchomościami w chmurze zapewnia się większe bezpieczeństwo, skalowalność, lepszą dostępność i efektywność kosztową. Jeśli masz firmę z branży nieruchomości, nadszedł czas, aby przejść do chmury dla wszystkich swoich operacji. Jest to jeden z głównych trendów, który będzie kontynuowany w 2019 r., Ponieważ przedsiębiorcy nieruchomości szukają większej wydajności w swojej działalności.

Chatboty

Obsługa klienta jest niezbędna w branży nieruchomości. Musisz niezwłocznie przekazywać informacje zwrotne potencjalnym potencjalnym klientom. Chatboty zrewolucjonizują obsługę klienta w 2020 r. Już teraz niektórzy agenci nieruchomości zaczęli używać botów głosowych i chatbotów, aby zapewnić lepszą obsługę klienta. Oszczędza zasoby i zwiększa wydajność, ponieważ pracownicy mogą skupić się na generowaniu przychodów.

Automatyzacja

Automatyzacja jest dziś ważnym trendem w różnych branżach i ma być kontynuowana do 2020 r. Na przykład reklama programowa w 2019 r. Osiągnie 45,94 mld USD . W nieruchomościach pomaga w takich zadaniach, jak rozmowy online, księgowanie nieruchomości, marketing e-mailowy i przetwarzanie faktur wśród innych procesów biznesowych.

Korzystanie z aplikacji mobilnych

Jeśli Twoja nieruchomość nie ma jeszcze aplikacji, nadszedł czas na sprawdzenie strategii biznesowej. Weź pod uwagę, że 90% czasu mobilnego przez użytkowników przypada na aplikacje mobilne. Przeciętny Amerykanin będzie również patrzył na swój telefon co 80 razy dziennie . To sprawia, że ​​aplikacje mobilne stają się koniecznością, jeśli chcesz łatwo dotrzeć na rynek docelowy.

Tysiąclecia, którzy są dziś kupującymi domy, są zawsze online i używają tych aplikacji do wszystkiego. Pojawiają się nowe trendy w aplikacjach mobilnych, które potrwają do 2020 roku.

Big Data

Big data nie jest już modnym słowem, ale praktyczną technologią, którą firmy z innych branż nauczyły się wykorzystywać. Na rynku nieruchomości firmy mają wiele punktów kontaktowych z potencjalnymi klientami. Wszystkie dane zebrane z tych interakcji są przydatne w marketingu ukierunkowanym. 

Dzięki big data łatwiej jest przewidzieć zamiary i zachowania klientów dotyczące zakupu. Taki wgląd jest możliwy, patrząc na dotychczasowe zaangażowanie klientów, trendy i wzorce.

Inne trendy technologii nieruchomości, na które należy zwrócić uwagę w 2020 r., To sztuczna inteligencja (AI), Internet przedmiotów (IoT), inteligentne budynki, rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR) oraz inwestycje w nieruchomości ułamkowe.

Końcowe przemyślenia

Zastosowanie nowych trendów technologicznych zapewnia przewagę konkurencyjną na rynku niszowym. Technologie te pomagają również w generowaniu potencjalnych klientów, poprawiają jakość obsługi klienta i wiele więcej. To sprytny krok w kierunku wyróżnienia firmy na zatłoczonym rynku.

Instalator

RELATED ARTICLES

1 COMMENTS

  1. Marek Posted on 20 grudnia, 2019 at 1:19 pm

    Technologia chmurowa zrewolucjonizowała oprogramowanie biznesowe w różnych branżach. Na rynku oprogramowania do zarządzania nieruchomościami w chmurze zapewnia się większe bezpieczeństwo, skalowalność, lepszą dostępność i efektywność kosztową.

Comments are closed.

LEAVE A COMMENT