15 czerwca, 2024
 • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
 • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
 • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
 • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
 • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
smart home hubs

Inteligentne domy są obecnie wszechobecną cechą na rynku nieruchomości. Globalne szacunki rynku inteligentnych domów do 2022 r. Wynoszą 53 miliardy dolarów. W Ameryce Północnej więcej właścicieli domów przeznacza znaczne kwoty na modernizację inteligentnych domów, a do 2022 r. wydatki mają wynieść miliardy.

Inteligentne domy są gorącą własnością, ponieważ nabywcy domów rozważają zalety technologii inteligentnego domu. Korzyści takie obejmują między innymi bezpieczeństwo, ochronę, efektywność energetyczną oraz wzrost wartości domu.

Rozpoczęcie pracy z Smart Home Hub

Jak uaktualnić swój dom do inteligentnego domu? Wszystko zaczyna się od inteligentnych hubów domowych. Jest to sprzęt lub oprogramowanie, które obsługuje wiele urządzeń i urządzeń, które chcesz podłączyć w domu. Hub ujednolica połączone gadżety w inteligentnym domu.

Dzięki inteligentnemu hubowi domowemu możliwe staje się zautomatyzowanie domu poprzez operacje inteligentne kontrolowane przez aplikację. Możesz zdalnie sterować termostatami, żarówkami, zamkami i czujnikami drzwi, dzwonkami i przełącznikami.

Możliwe jest również sterowanie żaluzjami / żaluzjami, otwieraczami do drzwi garażowych, czujnikami i monitorami energii. Większość takich urządzeń ma wbudowaną inteligentną technologię.

Możesz jednak cieszyć się inteligentnym domem tylko wtedy, gdy połączysz je z jednej platformy. W ten sposób tworzysz centrum inteligentnego domu.

Smart Home Hub to centrum nerwowe zautomatyzowanego domu. Łączy wszystkie inteligentne urządzenia razem i sprawia, że ​​wygodniej jest operować inteligentnym domem.

Protokoły automatyki domowej

Najpopularniejsze protokoły komunikacyjne stosowane w hubach inteligentnych domów obejmują: 

 1. Protokół Z-Wave: ta platforma wykorzystuje sygnały radiowe małej mocy w sieci kratowej do łączenia inteligentnych urządzeń. Każdy z twoich inteligentnych gadżetów działa jako dodatkowy sygnał. Możesz podłączyć setki urządzeń do inteligentnego koncentratora za pomocą protokołu Z-wave.
 2. Standard Zigbee: otwarty standard o minimalnej mocy i niskiej szybkości transmisji danych działający w sieci kratowej. Jest szybszy niż fala Z i może obsługiwać tysiące urządzeń w jednej sieci, od czujników, wtyczek, świateł, ruchu po kontrolery zraszaczy. Jednak ze względu na operacje o wyższej częstotliwości istnieje ryzyko zakłóceń przez WIFI i urządzenia domowe.
 3. WIFI: jest to najczęściej używany protokół do podłączania urządzeń. Ma jednak niższy zasięg i jest również kosztowny.
 4. Standard Bluetooth: jest bardziej energooszczędny niż WIFI, ale oferuje ograniczony zasięg.

Jak działają Smart Home Hubs 

Większość centrów inteligentnego domu jest teraz kompatybilnych z wieloma urządzeniami inteligentnego domu na rynku. Oznacza to, że możesz kupić inteligentny hub domowy od jednej marki i używać go do sterowania urządzeniami innej marki.

Koncentrator ma wbudowany przełącznik i ma pojemność do przechowywania danych. Obsługa inteligentnego koncentratora jest możliwa za pośrednictwem aplikacji inteligentnego domu. Możesz zautomatyzować funkcje, kontrolować i planować zadania urządzeń inteligentnych. Za pomocą aplikacji możesz kontrolować dowolne urządzenia z obsługą Internetu Rzeczy oraz inne systemy inteligentnego domu.

Najlepsze centra automatyki domowej są wszechstronne i obsługują wiele protokołów, w tym Zigbee, Z-Wave, Wi-Fi i Bluetooth.

Kupowanie Smart Home Hub

Kupując centrum inteligentnego domu, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • Obsługa wielu urządzeń
 • Obsługa poleceń głosowych
 • Obsługa zgodności z systemem operacyjnym
 • Łatwość integracji z wieloma standardami
 • Efektywności energetycznej
 • Recenzje klientów i referencje

Wnioski

Myślisz o modernizacji domu? Inteligentny dom to świetny pomysł, a wszystko zaczyna się od właściwego wyboru inteligentnego domu. Idź dalej i skorzystaj z tych wskazówek, aby znaleźć odpowiedni inteligentny hub, aby zbudować swój wymarzony inteligentny dom.

Instalator

RELATED ARTICLES

1 COMMENTS

 1. Tomek Posted on 20 grudnia, 2019 at 1:19 pm

  Inteligentne domy są gorącą własnością, ponieważ nabywcy domów rozważają zalety technologii inteligentnego domu. Korzyści takie obejmują między innymi bezpieczeństwo, ochronę, efektywność energetyczną oraz wzrost wartości domu.

Comments are closed.

LEAVE A COMMENT