15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
dom w 3d

Druk trójwymiarowy jest odpowiedzią na ogólnoświatowy brak niedrogich domów i może to zrobić tak szybko, jak to możliwe, aby zbudować dom w ten sposób w ciągu zaledwie 24 godzin.

Raport Curbed.com podkreśla starania Icon, firmy rozpoczynającej działalność w branży budowlanej z siedzibą w Austin oraz grupy non-profit New Story , która właśnie zaprezentowała swoje pierwsze dwa drukowane w 3D domy dla rodzin o niskich dochodach w Tabasco w Meksyku.

Dwa domy o powierzchni 500 stóp kwadratowych, zbudowane dzięki funduszom od darczyńców New Story, zostały wydrukowane w 3D w ciągu zaledwie 24 godzin, rozłożonych na kilka dni. Domy były drukowane warstwa po warstwie za pomocą maszyny Icon Vulcan II, która wytłaczała zastrzeżony materiał na bazie cementu o nazwie „Lavacrete” do budowy ścian o zakrzywionych krawędziach.

Każdy dom składa się z dwóch sypialni, salonu, kuchni i łazienki. Mają także czerwone dachówki, które tworzą zwis na frontowym patio, dzięki czemu mieszkańcy mają miejsce na zewnątrz, na którym mogą usiąść podczas cieplejszej pogody.

New Story ostatecznie ma nadzieję zbudować 50 takich domów w społeczności Tabasco.

Domy będą oferowane rodzinom o niskich dochodach w obszarze wybranym zgodnie z potrzebami finansowymi i fizycznymi. Organizacja powiedziała, że ​​większość mieszkańców będzie pochodzić z obszarów zagrożonych powodzią.

Rodziny otrzymają swoje domy pod hipoteką zerową i zerowym zyskiem, która będzie ich kosztować około 400 pesos (21 USD) miesięcznie. Jest to niedrogie, ponieważ średnia rodzina w społeczności zarabia średnio 76,50 USD miesięcznie. Kredyt hipoteczny zostałby spłacony za siedem lat, a New Story dopłaci pozostałą część kosztów domu.

New Story mówi, że społeczność Tabasco jest prototypem pokazującym potencjał druku 3D jako rozwiązanie przystępnych cenowo problemów mieszkaniowych.

Instalator

RELATED ARTICLES