15 czerwca, 2024
 • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
 • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
 • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
 • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
 • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
beton ile

Aby beton mógł się prawidłowo utwardzić, należy utrzymywać go w stanie wilgotnym i ciepłym w temperaturze od 50 do 90 stopni Fahrenheita przynajmniej przez pierwszy tydzień. Beton, który nie utwardza ​​się prawidłowo, może się kurczyć, pękać, a nawet tworzyć zakurzoną , słabą i kruchą powierzchnię. Im dłużej pozwalasz na utwardzanie się betonu, tym trudniej się staje. Podczas gdy beton może wymagać ochrony tylko przez pierwszy tydzień, gdy się utwardza, tak naprawdę zajmuje to około 28 dni, aby osiągnąć pełną wytrzymałość i twardość.

Właściwy proces utwardzania

Gdy beton stwardnieje , woda unosi się na powierzchnię. Jeśli ta woda wysycha zbyt szybko lub paruje, może powodować duże i małe pęknięcia w betonie, a także szaleństwo – drobne pęknięcia, które pajęczyna na powierzchni – lub tworzyć drobny, pudrowy betonowy pył na powierzchni. Pozostaw formy na miejscu wokół betonu tak długo, jak to możliwe i okresowo zwilż powierzchnię wodą.

Chroń powierzchnię

Przykryj powierzchnię betonu mokrym płótnem lub kocami utwardzającymi, jeśli wydaje się, że traci zbyt dużo wody w wysokich temperaturach. Jeśli beton układa się w miesiącach zimowych, należy go ogrzać, przykrywając go konopiami i słomą, aby zapobiec zamarznięciu wody w mieszance. Woda, która zbyt szybko wysycha lub zamarza, ostatecznie niszczy beton.

Pierwszy tydzień

 • Po dodaniu do domu betonowego patio, podjazdu lub chodników, chroń swoją inwestycję, nie chodząc po niej przez co najmniej trzy dni . Utrzymywanie betonu pokrytego mokrym płótnem lub słomą przez siedem dni może zniechęcać do chodzenia po nim, szczególnie jeśli odgradzasz obszar wokół niego.
 • Nie zezwalaj zwierzętom na dostęp do powierzchni przez pierwsze trzy dni.
 • Nie należy prowadzić pojazdów ani przeciągać sprzętu przez ten obszar przez co najmniej pierwsze siedem dni procesu utwardzania. Trzymaj ciężki sprzęt z dala od co najmniej 28 dni.

Tłoczony i dekoracyjny beton wymaga co najmniej tygodnia utwardzania, zanim cokolwiek z nim zrobisz. Skonsultuj się z wykonawcą, ponieważ istnieją specjalne mieszanki, które pozwalają na szybszy czas utwardzania.

Test załamania

Jeśli mieszanka betonowa jest zbyt mokra podczas nalewania, żadna ilość utwardzania nie wzmocni jej. Na przykład podczas dodawania betonu do fundamentu lokalna jurysdykcja budowlana może wymagać sprawdzenia przez inspektora nadzoru budowlanego przed zalaniem betonu. Test oporu mierzy konsystencję betonu przez dodanie betonu w trzech etapach do formy w kształcie stożka. Pręt 3/4 cala z zaokrąglonym nosem wkłada się do każdej warstwy i ubija 25 razy. Po ubiciu każdej warstwy stożek jest usuwany, a spadek betonu z pierwotnej wysokości jest mierzony i zgłaszany z dokładnością do ćwierć cala.

Instalator

RELATED ARTICLES

1 COMMENTS

 1. Paweł Posted on 20 grudnia, 2019 at 1:20 pm

  Gdy beton stwardnieje , woda unosi się na powierzchnię. Jeśli ta woda wysycha zbyt szybko lub paruje, może powodować duże i małe pęknięcia w betonie, a także szaleństwo – drobne pęknięcia, które pajęczyna na powierzchni – lub tworzyć drobny, pudrowy betonowy pył na powierzchni.

Comments are closed.

LEAVE A COMMENT