15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
dach

Warstwa farby, którą pokryty jest dach pełni funkcję nie tylko estetyczną. Zastosowanie odpowiednich materiałów pozwala także na odpowiednie zabezpieczenie blachy, gontu, czy dachówki. Wraz z biegiem lat, działaniem szkodliwych substancji, czy warunków atmosferycznych, warstwa farby zostaje złuszczona. Może to w negatywny sposób wpłynąć na jakość dachu i doprowadzić do jego uszkodzenia. Innym defektem jest mało estetyczny wygląd obiektu architektonicznego. Dlatego, w celu przywrócenia pokryciu dawnej świetności, najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie prac renowacyjnych, które pozwolą na przywrócenie dachowi estetycznego wyglądu i zabezpieczenie materiału, z którego został wykonany.

Malowanie dachów – Tarnów

Tego typu prace powinny zostać zlecone profesjonalnej firmie – https://festal.pl/malowanie-dachow-nowy-sacz/. Wynika to z faktu, iż niezbędne jest przeprowadzenie prac, które pozwolą zarówno na sprawne pomalowanie dachu, jak również usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Pierwszym etapem prac jest przygotowanie stanowiska, które zapewni pracownikom bezpieczeństwo i możliwość bezpiecznego poruszania się po dachu. W przypadku blachy podstawowym krokiem jest usunięcie korozji. Jej obecność osłabia materiał i może doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Dlatego na tym etapie wykorzystuje się specjalne narzędzia, które pozwalają na jej usunięcie.

Malowanie gontów i dachówki

W przypadku gontów, na których gromadzić się mogą grzyby, które powodują próchnicę drewna, ta natomiast osłabia materiał. Dlatego istotne jest ich usunięcie. W tym celu wykorzystuje się środek biobójczy, który skutecznie neutralizuje mikroorganizmy. Podobny proces niezbędny jest w przypadku dachówki. Następnym etapem prac, także przy okazji dachu wykonanego z blachy, jest jego odtłuszczenie. Różnego typu zanieczyszczenia, jak spaliny samochodów mogą osiadać na powierzchni dachu. Odtłuszczenie zapewnia jeszcze lepszą przyczepność farby i jest niezbędnym etapem prac. Po wstępnych pracach, które wykonuje się celem usunięcia wszelkiego typu zabrudzeń, powstałych ze związków chemicznych, czy zanieczyszczeń biologicznych, dach jest dokładnie myty.

Wysoka jakość usług

Profesjonalne firmy dbają o to, aby w trakcie malowania, prace prowadzone były w czystości. Dlatego wszelkie elementy, które mogą zostać ochlapane farbą, zostają zakryte. Następnym krokiem jest malowanie. W celu zapewnienia optymalnej warstwy ochronnej, najpierw nakładana jest pierwsza warstwa farby, a gdy jest już to możliwe – warstwa druga. Ostatnim etapem jest sprzątanie. Dzięki takiemu systemowi pracy, klient zyskuje kompleksową obsługę oraz nowe warstwę farby wysokiej jakości.

Instalator

RELATED ARTICLES