24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
ubezpieczenie mieszkania

Z całą pewnością ubezpieczenie mieszkania online, to rozwiązanie niezwykle elastyczne oraz przede wszystkim błyskawiczne. Z takiej opcji skorzystać mogą na przykład osoby bardzo zajęte, które pracują na zmiany, czy też osoby które przebywają stale za granicą. Wszelkie formalności i procedury, jakie są związane z ubezpieczeniem mieszkania online, można załatwić niemalże o każdej porze, w każdy dzień, w dowolnym miejscu. Ponadto, cały proces opłacania ubezpieczenia przebiega równie szybko. Jakie jeszcze zalety przynosi ze sobą tego typu ubezpieczenie?

Zakres i suma ubezpieczenia

Każdemu zawsze zależy na tym, aby wybrać tanie ubezpieczenia, jednakże trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że im szerszy zakres wybierzemy, tym koszt miesięcznej składki będzie wyższy. Na cenę składki wpływa również wartość samej nieruchomości. Możemy skorzystać z kilku wariantów polisy ubezpieczeniowej, a do wyboru mamy zabezpieczenie samych murów, co stanowi podstawową ochronę nieruchomości, jak również do wyboru jest wersja rozszerzona, która będzie obejmowała także elementy stałe wyposażenia nieruchomości. Kiedy wypełniamy formularz online, koniecznie musimy podać, które opcje nas interesują. Przy każdej z nich, koniecznie musimy określić sumę ubezpieczenia. Będzie to maksymalna kwota, którą otrzymamy, jeżeli nastąpi szkoda. Koniecznie przy tym trzeba powiedzieć, że ta właśnie suma musi być zgodna z faktyczną wartością naszego domu, czy też mieszkania. Jeżeli zawyżymy jej wartość, to wówczas składka będzie za wysoka. Jednocześnie, w takim wypadku jeżeli dojdzie do zdarzenia losowego, to koszt wyrządzonych szkód, zawsze będzie sprawdzany przez ubezpieczyciela. Jeżeli podamy za niską sumę ubezpieczenia, to wówczas otrzymały małe odszkodowanie, które okaże się niewystarczające na pokrycie strat. 

Informacje dodatkowe na temat zabezpieczeń

Jeżeli wykupujemy polisę ubezpieczeniową przez internet, to będziemy musieli podać informacje, takie jak na przykład czy mamy drzwi antywłamaniowe, okna okratowane, jaka jest ilość zamków w naszym domu, czy też mieszkaniu itp. Te właśnie informacje są potrzebne do tego, aby została wyliczona prawidłowa cena za składkę. Im więcej zabezpieczeń ma nasza nieruchomość, tym płatność za polisę będzie niższa.

Dodatek do ubezpieczenia nieruchomości

Jeżeli kupujemy ubezpieczenie nieruchomości, to jednocześnie możemy zdecydować się na OC w życiu prywatnym, które będzie naszą ochroną, jeżeli wyrządzimy szkodę osobie trzeciej. Taka właśnie opcja sprawi, że ubezpieczyciel pokrzywdzonej osobie wypłaci należne odszkodowanie. 

Instalator

RELATED ARTICLES