15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe fala to nowy i cieszący się coraz większą popularnością typ płotów. Znajduje zastosowanie na posesjach różnego typu.

Chętnie korzystają z niego zwłaszcza właściciele domów jednorodzinnych oraz inwestorzy budujący przedszkola, szkoły i żłobki. Często spotykamy go także w parkach, ogrodach i zielonych skwerach. Co wyróżnia ogrodzenia w kształcie fali? Wyjaśniamy.

Funkcjonalne ogrodzenie modułowe

Ogrodzenia panelowe fala to konstrukcja składająca sie z prefabrykowanych paneli, dostępnych w gotowych do montażu zestawach. Jego elementami są też m.in. słupki ogrodzeniowe oraz wsporniki. Do tego dochodzi szeroki wybór bram wjazdowych i furtek. Panele wykonane są metalowych prętów, trwale złączonych ze sobą za pomocą mocnych spawów. Takie przęsło ma ażurowy wzór. Jest odporne na naprężenia, uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ czynników pogodowych. Do tego jest długowieczne – nie wymaga intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. płoty wykonane z drewna. Łatwy i szybki montaż, stosunkowo niska cena zakupu (w porównaniu z innymi typami ogrodzeń) oraz świetne walory użytkowe sprawiają, że konstrukcje modułowe są jednym z najchętniej wybieranych typów płotów.

Ogrodzenia panelowe fala – mocna konstrukcja, atrakcyjny kształt

Co jeszcze wyróżnia konstrukcje modułowe typu fala? Przede wszystkim oryginalny kształt, który nadaje ogrodzeniu atrakcyjny wygląd. Poszczególne przęsła nie mają prostokątnej formy, jak w przypadku standardowych paneli, ale są zaokrąglone w górnej części. Jeden panel ma kształt wypukły a drugi wklęsły. Mocuje się je na zmianę, otrzymując w rezultacie regularny wzór przypominający falę. Ogrodzenia panelowe fala to kompletne konstrukcje, do których można dobrać „zaokrąglone” bramy i furtki. Montaż takiego systemu jest bardzo prosty – można wykonać go samodzielnie, choć istnieje też opcja zatrudnienia w tym celu fachowców. Całość nie traci swoich walorów użytkowych przez wiele lat, przyciąga wzrok i wyróżnia się z otoczenia. 

Instalator

RELATED ARTICLES