15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
skup nieruchomości

Czy firma oferująca skup mieszkań z problemami, to korzystny wybór? A może lepiej, ofertę sprzedaży problematycznej nieruchomości zaanonsować w internecie? Właściciele lokali na sprzedaż, zwłaszcza tych borykających się z trudnościami natury prawnej coraz liczniej zgłaszają swoje lokale do skupu nieruchomości z problemami prawnymi. Na czym polega działalność takich firm oraz co zyskuje klient? Dla kogo skup nieruchomości z problemami prawnymi stanowi szczególnie korzystny wybór? Jeśli, stoisz przed wyzwaniem sprzedaży problematycznej nieruchomości, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Skup mieszkań z problemami, agencja nieruchomości czy samodzielna sprzedaż?

Właściciele problematycznych mieszkań, mają do wyboru trzy sposoby zbycia swojej nieruchomości. Mogą zgłosić się do pośrednika nieruchomości, spróbować sprzedaży na własną rękę lub skorzystać z usług skupu mieszkań z problemami. Oczywiście, przeszkoda jaką są wady prawne, skutecznie utrudnia lub nawet uniemożliwia znalezienie zainteresowanych na naszą ofertę sprzedaży. I już tutaj, skup mieszkań z problemami prawnymi, zyskuje przewagę. Firma nie dyskwalifikuje nieruchomości ze względu na stan prawny czy techniczny. Wręcz przeciwnie, zespół specjalistów, posiada doświadczenie właśnie w transakcjach sprzedaży kłopotliwych nieruchomości. Ponadto, w odróżnieniu od agencji, skup nieruchomości z problemami prawnymi, nie pobiera prowizji za swoje działania. Firma nie jest pośrednikiem, a wyłącznie stroną kupującą transakcji. 

Skup domów z problemami prawnymi – czas transakcji

Tym co przemawia za sprzedażą trudnej nieruchomości do skupu domów z problemami jest czas w jakim cała transakcja zostaje przeprowadzona. Samodzielna sprzedaż mieszkania lub domu to kwestia kilku – kilkunastu miesięcy. Współpraca z dobrym pośrednikiem, pozwala nieco skrócić ten czas, jednak również on poszukuje zainteresowanych na kupno nieruchomości. Skup domów z problemami prawnymi, jest bezpośrednim kupującym. Dzięki temu rozwiązaniu, sprzedający, któremu zależy na szybkim zbyciu nieruchomości, nie traci czasu na kilkunastotygodniowe poszukiwania nabywcy. Czas transakcji to zdecydowanie mocna strona skupu domów z problemami. Mieszkania, domy i lokale mogą zostać sprzedane nawet w 1 tydzień. Jeśli stan prawny będzie wymagał wcześniejszego uregulowania, czas ten może się nieznacznie wydłużyć. Skup nieruchomości z problemami prawnymi zabezpiecza interes sprzedającego umową przedwstępną, która gwarantuje finalizację transakcji po załatwieniu niezbędnych formalności. 

Skup nieruchomości z problemami prawnymi –  bezpieczeństwo kapitału

Duże znaczenie w działalności skupu nieruchomości z problemami prawnymi ma bezpieczeństwo transakcji i kapitału sprzedającego. Sprzedając nieruchomość samodzielnie, nie mamy pewności czy trafimy na uczciwego kupującego, który wypłaci należności w terminie. Skup mieszkań z problemami to przedsiębiorstwo działające ze wsparciem kancelarii prawnych. Dzięki temu, firma nie tylko zapewnia porady i pomoc w ciężkich sytuacjach, ale gwarantuje wypłatę pieniędzy niezwłocznie podczas wizyty u notariusza. Dzięki zaufaniu klientów, skup nieruchomości z problemami, został  wyróżniony licznymi certyfikatami za bezpieczeństwo, szybkość działania i obsługę na najwyższym poziomie. Metoda sprzedaży nieruchomości do skupu mieszkań z problemami prawnymi wydaje się szczególnie korzystna dla właścicieli trudnych nieruchomości.

Skup mieszkań z problemami prawnymi – opcja dla każdego

Firma oferująca skup mieszkań z problemami prawnymi, to metoda sprzedaży własności dostępna dla każdego. Firma oferuje szybką sprzedaż między innymi: nieruchomości zadłużonych, obciążonych prawem służebności i dożywocia, nieruchomości z lokatorem czy udziału we współwłasności. Skup nieruchomości z problemami to również sposób na sprzedaż nieruchomości z nieuregulowanym stanem prawnym oraz bez księgi wieczystej.

Poza transakcjami dotyczącymi trudnych nieruchomości, firma to właściwy wybór gdy zależy nam na błyskawicznej sprzedaży mieszkania, domu czy działki. Do skupu nieruchomości z problemami, warto zgłosić się z każdą trudnością natury prawnej, a zwłaszcza wtedy gdy inne metody sprzedaży zawiodły.

Instalator

RELATED ARTICLES