15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
basen

Baseny to nadal luksus, na którego nie każdego stać. Aby móc cieszyć się odrobiną luksusu wybudowanie niecki basenowej musi być odpowiednio wykończone. Do tego celu możemy polecić folie basenowe oraz wyposażenie dodatkowe. O jakich produktach dziś opowiemy? Tego dowiesz się za chwilę. 

Folia basenowe – konieczność czy dodatek? 

To zależy od budowy. Folie PCV mogą być koniecznością w przy budowach basenów zewnętrznych. Jeśli zamierzasz wybudować konstrukcje z drewna impregnowanego folia PCV jest koniecznością. Tylko ona pozwoli Ci na stworzenie warstwy wodoszczelnej. Folia może być stosowana samodzielnie albo stanowić środkowa warstwę zabezpieczającą. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Jak podaje strona https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/ możemy spotkać z 4 rodzajami folii: 

Folia gładka – całkowicie wykonana z warstwy PCV. Jej grubość może wahać się od 0,50 mm  do 0,75 mm. Folia ta posiada jednolitą strukturę. To folia jednokolorowa. Nadaje się jako pokrywa zabezpieczająca przed nałożeniem maty. 

Folia gładka z paskiem ozdobnych – rodzaj folii o podobnych parametrach do wersji podstawowej. Mały ozdobnik nadaje basenowi delikatnej dekoracji. Folia pełni funkcje praktyczne. Jest przeznaczona dla osób, której zależy na taniej oraz pięknej aranżacji basenu. 

Folia wzorzysta – to folia, których kochają dekoracyjne wnętrza i zależy im na bardzo dobrej aranżacji. Folia posiada różne typu wzornictwa. Dla ceniących klasykę możemy polecić folię w ozdobne kafelki, z imitacją kamiennego chodnika albo marmurowej nawierzchni. Posiadamy także nieco standardowe wzory z emblematami greckimi bądź arabskimi. 

Folia zbrojona – folia, która wymaga użycia maszyn do klejenia na gorąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć na trwałą dekoracje na lata. Dlatego jeśli Twój wzór jest dobrze przemyślany, a basen będzie wymagał całodziennego użytkowania warto zdecydować się na wzorzyste folie zbrojone. 

Dodatki do wejścia i wyjścia z basenu 

Bezpieczeństwo podczas kąpieli to rzecz istotna. Do tego celu warto wykorzystać popularne rodzaje wejścia do basenów. Można je podzielić na dwa rodzaje: schodki oraz drabinki. 

Drabinki na przykładzie producenta https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/ są wygodne dla małych basenów. Można je montować wewnątrz oraz na zewnątrz niecek basenowych. Są dobre, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca na montaż schodów. Najczęściej są wykonane ze stali o klasie  304 lub 316. Mogą dzielić się na 3 lub 4 stopnie. Doskonale sprawdzają się w basenach typu sportowego. 

Schodki to wygodniejsza forma wejścia oraz wyjścia z basenu, dlatego nadaje się do płytkich basenów rekreacyjnych. Rodzaj schodków jest podyktowany ich wyglądem. W rodzajach schodów można wyróżnić: eleganckie wejście tupu romańskiego, schody skośne lub prostokątne. Wszystko zależy od tego jak dużo miejsca chcemy zagospodarować na schody. Ich wykonanie może opierać się na wykorzystaniu akrylu albo betonu pokrytego folią basenową. 

Instalator

RELATED ARTICLES