6 grudnia, 2024
  • 5:46 pm Profesjonalne ogrzewanie na najwyższym poziomie z Vaillant ecoTEC VC PRO
  • 4:06 pm Mikrocement na ścianie – nowoczesny sposób na odświeżenie wnętrza
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
łazienka

Odpowiednio dobrany panel podłogowy do łazienki zapewniał będzie nie tylko ochronę połączoną z funkcjonalnością, ale także może stanowić dodatkowy element wizualny poprawiający wygląd pomieszczenia. Dawne białe, klasyczne płytki mogą zostać zastąpione najróżniejszymi kolorami paneli dopełniając wnętrze często potrafiąc rozświetlić łazienkę, bądź wprowadzić do niej klasyczną, matową kompozycję.

Technologia

Do niezastąpionych technologii, bez których położenie paneli w łazience nie byłoby możliwe należą wodoszczelność i dobre przewodzenie ciepła.

Jeśli chodzi o panele łazienkowe – Greenfloor z opcją wodoszczelności ich ceny są mocno zróżnicowane. Aczkolwiek warto postawić na wysokiej jakości firmę dającą gwarancje niezawodności, aby wydane pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto. W przypadki wyboru paneli łazienkowym niezastąpionym wydaje się być użycie podkładów i folii ochronnej w celu dopełnienia całości i zapewnienia pożądanej szczelności.

Aby zapewnić prawidłową wodoszczelność należy bardzo dokładnie wykorzystać klej wprowadzając go w zagłębienia między panelami. Nikt nie chciałby po kilku miesiącach po zakupie paneli zobaczyć zniekształcenia na podłodze. Innym wyjściem jest zakup paneli z specjalną technologią odpowiedniego zatrzasku wchodzącego jeden w drugi. Taką opcję prezentuje renomowana marka Quick-Step.

Dodatkową cechą przydatną w łazience będzie dobra przewodność ciepła przez panele w przypadku obecności ogrzewania podłogowego. Wtedy należy dobrać odpowiedni materiał utrzymujący jak najdłużej wydzielane ciepło.

W przypadku dopiero budowania ogrzewania podłogowego np. elektrycznego, warto pierwsze je wykonać, a dopiero później położyć panele, aby nie rozbierać i składać ich dwa razy. Kabel elektryczny prowadzi się z puszki instalacyjnej przez specjalną rurkę ochronną podążającą na podłogę przytwierdzając go taśmami. Należy pamiętać o zasadzie, aby między instalacjami grzejnymi a położonymi panelami zachować wolną przestrzeń (+- 3-5cm).

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach przy ciągle do biegnącym postępie technologicznym można pozwolić sobie na nowe, ciekawe rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Bardzo dobrym przykładem są omawiane panele podłogowe, które w przeszłości wykorzystywane były tylko i wyłącznie to pomieszczeń suchych. W przypadku montażu, gdy jednak nie jest się pewnym danego zabiegu zawsze warto zapytać fachowca o poradę, aby nie spowodować uszkodzenia produktu.

Instalator

RELATED ARTICLES