15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
płyty wielkoformatowe

Płyty wielkoformatowe, więc płytki ceramiczne w rozmiarach 120×240, 100×300, 160×320 cm o grubości 3,5mm lub 5,6mm. Mimo minimalnej grubości płyty zachowują wszelkie parametry gresu, są wytrzymałe na plamienie, elementy UV, itp. Dzięki tymże parametrom oraz mnogości rozmiarów płyty owe doskonale nadają się na elewacje domów, ściany oraz posadzki we mieszkaniach prywatnych oraz tychże zdatności powszechnej, jednak także na blaty kuchenne oraz łazienkowe.

Co charakteryzuje płytki wielkoformatowe?

By płytka została zaklasyfikowana do grona wielkoformatowych, musi mieć długość choć 40 cm na każdym boku. Jeszcze powszechniej wykorzystywane przy remontach jak również innych inwestycjach, natomiast najpopularniejsze teraz rozmiary to: 60×60, 60×120, 30×120, 120×120, 75 x 150 cm. Wszystkie zamówisz na stronie https://comex.waw.pl/mega-plyty-wielkoformatowe/.

Wykorzystanie płytek wielkoformatowych w kuchni

W kuchni płytki wielkoformatowe można wykorzystać nie jedynie na ścianie nad blatem. Robi się z nich niezwykle odporne blaty, szafki kuchenne, stoliki, wysepki lub półwyspy. Powierzchnia jest wówczas jednolita oraz harmonijna. Starczy zlew lub płytę kuchenną wkomponować w płytkę wielkoformatową aby osiągnąć dobrą, czystą przestrzeń. Też dobrze sprawdzą się na podłodze w kuchni. Podstawowym kryterium, jakie doprowadza do doboru produktu na pokrycie blatu kuchennego, jest oczywiście jego odporność oraz wytrzymałość. Kuchnia jest oraz będzie sercem własnego domu i miejscem, w jakim niezwykle lubimy robić wspólnie posiłki.
Układanie płytek wielkoformatowych

Układanie płytek wielkoformatowych

Wbrew temu, co mogłoby się pewnym wydawać, układanie dużego gresu, nie przebiega zupełnie szybciej aniżeli płytek o normalnych rozmiarach, dzieje się tak często dlatego, iż format XXL potrzebuje niezwykle dużej dokładności od etapu planowania stworzenia takich płytek, poprzez całą fazę montażu. Wyjątkowo duże znaczenie w tymże wypadku gra odpowiednie przygotowanie podłoża – służy do tego masa samopoziomująca, jaka pozwoli na nadanie podłożu postulowanej gładkości.

Nierzadko do przymocowania płytek wielkoformatowych konieczne są dwie osoby. Do płytek wielkiego rozmiaru oraz płytek kładzionych na mocno obarczonych podłożach poleca się wykorzystywanie tzw. klejów rozpływanych o zwiększonych parametrach przyczepności min. klasy C2 wedle PN-EN 12004. Taki klej ze względu na własne parametry zagwarantuje optymalne wypełnienie przestrzeni podłoża i płytki. Zredukuje puste powierzchnie między płytką natomiast podłożem, co znamiennie przemieszcza się na wytrzymałość okleiny oraz przeciwdziała zniszczeniom mechanicznym. Układanie płytek wielkoformatowych należałoby zlecić fachowej ekipie, składającej się z przynajmniej dwóch osób i dysponującej profesjonalnymi urządzeniami, takimi jak przyssawki, jakie zapewniają precyzyjne ułożenie każdej płytki.

Instalator

RELATED ARTICLES