15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
big bag

Każdy, kto organizował remont lub brał udział w budowie domu, wie, jak brudne potrafią być te procesy. Działania ekipy remontowej generują mnóstwo śmieci, gruzu i innych odpadów, należących do bardzo wielu kategorii. Pozbycie się ich na własną rękę może nastręczyć wiele trudności, czasem bywa wręcz niewykonalne. Zamiast tracić mnóstwo czasu i pieniędzy, lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która zna się na rzeczy. Ma to szereg zalet, o których będzie mowa w dalszej części tekstu.

W jaki sposób wywozi się gruz?

Po skontaktowaniu się z firmą, świadczącą usługi z zakresu wywozu i utylizacji odpadów, zazwyczaj zostaniemy poinformowani o dwóch możliwych rozwiązaniach. Wywieźć gruz możemy w kontenerach lub w workach. Każde z nich ma wady i zalety. To, jaki typ usługi wybierzemy, należy dobrze przemyśleć, a w razie wątpliwości skonsultować z przedstawicielem przedsiębiorstwa wywozowego. Unikniemy niepotrzebnego stresu i dodatkowych kosztów.

Kontener. Dobry na wielkie potrzeby.

Zamówienie kontenera jest opłacalne, jeśli mamy do czynienia z większą ilością materiału. Jeżeli tylko mamy możliwość (np. wymaganą ilość wolnego miejsca lub dogodny dojazd) warto wtedy wybrać kontener. Zróżnicowane pojemności sprawią, że z łatwością dopasujesz rodzaj pojemnika do swoich potrzeb. Wielkości kontenerów na odpady wahają się pomiędzy 4,5m3 (używane z reguły właśnie do gruzu, ziemi, gliny, szkła) do nawet 14 lub 16m3 (w przypadku lżejszych odpadów zawierających np. folie, kartony, drewno itp.).

Worki. Najbardziej kompaktowe rozwiązanie.

Inną formą pojemnika na odpady są wspomniane wyżej worki na gruz. To bardzo popularne i łatwe organizacyjnie rozwiązanie. Pusty worek typu big bag może być dostarczony samochodem osobowym lub poprzez wysyłkę. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces. Nie trzeba czekać na wolną ciężarówkę, jak to jest w przypadku kontenera. Worek o konkretnej pojemności (najczęściej oferowane to 1m3 do 2m3) zapełniamy we własnym zakresie. Następnie wystarczy ponowny kontakt z firmą odbierającą gruz – Biggruz.pl – worki na gruz Warszawa. Oni już we własnym zakresie organizują transport powrotny załadowanego worka.

Worki są idealnym rozwiązaniem w dwóch przypadkach. Po pierwsze w sytuacji, gdy w pobliżu nieruchomości nie ma możliwości podstawienia kontenera.

Druga opcja to ta, kiedy nasz remont wygeneruje niewielką ilość gruzu lub śmieci. Zamawiamy wówczas worek. Wykupowanie usługi wywozu w kontenerze nie ma wtedy większej celowości. Załadujemy go tylko częściowo i niepotrzebnie zapłacimy za transport powietrza.

Instalator

RELATED ARTICLES