15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Kominek gazowy

Jeżeli cenisz sobie wygodę i nie chcesz spędzać dużo czasu na czyszczeniu i obsługiwaniu tradycyjnego kominka wiedz, że istnieje dla Ciebie świetne rozwiązanie – kominek gazowy! Czym jest, jakie są jego zalety i jak jego obecność wpływa na klimat w naszym domu? Oto kilka ciekawych informacji o gazowych wkładach kominkowych!

 Jeżeli zawsze marzyłeś o tradycyjnym kominku w domu, a z pewnych przyczyn nie możesz go mieć lub też przeraża Cię ilość czynności niezbędnych do zachowania go w czystości – pamiętaj, że na rynku jest świetna alternatywa, idealna dla Twoich potrzeb. Kominek gazowy to nowoczesne, bezpieczne urządzenie nie wymagające żadnej dodatkowej pracy. Nie trzeba męczyć się przy rozpalaniu czy gromadzić dużego zapasu drewna. Gazowy wkład kominkowy możesz rozpalić jednym przyciskiem na pilocie, zdalnie również sterujesz pracą kominka, regulujesz wysokość płomieni i tworzysz obraz ognia. Brzmi jak rozwiązanie idealne, prawda?

Co więcej, dzięki najnowocześniejszej technologii gazowe wkłady kominkowe posiadają liczne zabezpieczenia i czujniki, które w przypadku wykrycia najmniejszych usterek automatycznie wyłączają kominek. Technologia pozwala też na optymalizację procesu spalania gazu i usuwania spalin dzięki czemu gazowy wkład kominkowy jest ekologiczny.

Gazowy wkład kominkowy – klimat, komfort i ciepło w jednym!

Kominek gazowy to urządzenie wykonane z najlepszej jakości materiałów. We wkładach gazowych zamontowane są ręcznie malowane, ceramiczne polana ułożone kaskadowo tak aby jak najlepiej oddawać rzeczywiste ułożenie drewna w kominku. Również płomień wytwarzany przez gaz do złudzenie przypomina ten powstający przy spalaniu drewna.

Dużą zaletą kominka gazowego jest fakt, że nie musimy długo czekać na wygaszenie się żaru, dzięki wbudowanej kontroli zaniku płomienia w prosty i szybki sposób możemy po prostu go… wyłączyć. Dla osób posiadających dzieci dużą zaletą będzie to, że wkład kominkowy ma wbudowaną kontrolę rodzicielską. To sprawia, że nasze pociechy nie będą mogły bez naszej wiedzy włączyć kominka. Dla bardziej wymagających są również dostępne różnego rodzaju akcesoria i wiele opcji wykończeń wkładu kominkowego, dzięki którym możemy stworzyć unikatowy, spersonalizowany kominek na miarę naszych potrzeb.

Kominek gazowy – przy nim możesz się odprężyć!

Kominek gazowy jest dedykowany głównie do osób, które bardzo chciałyby posiadać takie urządzenie, ale nie pozwalają im na to inne czynniki. Któż z nas nie chciałby mieć własnego kominka w salonie? Spotkania z przyjaciółmi czy rodzinne pogawędki w mroźne zimowe wieczory mogą być jeszcze bardziej klimatyczne. Kubek herbaty lub gorącej czekolady, koc, dobra książka i blask rozpalonego kominka… Czyż nie jest to idylliczny obraz upragnionego weekendu bez codziennych obowiązków i zbędnych stresów? W prosty sposób możemy sobie podarować odrobinę tego wspaniałego doświadczenia. Szukając idealnego kominka dla siebie warto skorzystać z pomocy profesjonalistów zajmujących się piecami kominkowymi od kilku dekad. Przykładowe rozwiązania można obejrzeć tutaj: www.defrohome.pl.

Instalator

RELATED ARTICLES