14 września, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
bezprzewodowe łączniki światła

Nowoczesne technologie oświetleniowe zapewniają bardzo wysoki komfort i wygodę użytkowania. Za doskonały przykład mogą tu posłużyć bezprzewodowe łączniki, które z powodzeniem są wykorzystywane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i biurach oraz w wielu innych miejscach.

Bezprzewodowe łączniki światła – co to takiego?

Jednym z najważniejszych elementów inteligentnego domu są bezprzewodowe łączniki oświetlenia, którymi steruje się za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub pilotem. W porównaniu z klasyczni włącznikami są bardziej funkcjonalne, a ich obsługa jest znacznie prostsza. Włączyć i wyłączyć światło można z dowolnego miejsca bez konieczności dotykania włącznika.

Jakie zalety mają bezprzewodowe łączniki światła?

Wspominana już funkcjonalność to główna zaleta bezprzewodowych łączników oświetlania. Klienci sklepu Centrum Światła decydują się na ich zakup również z tego powodu, że niektóre modele wyposażone w specjalne ściemniacze pozwalają regulować intensywność światła. Opcja programowania harmonogramu uruchamiania oświetlenia to kolejny atut omawianego rozwiązania. Sporym ud ognieniem jest też możliwość ustawienia timera, dzięki czemu światło samo się wyłączy po upływie określonego czasu. Przydaje się to m.in. w sytuacji, gdy nikogo nie ma w domu przez dłuższy czas – da się bowiem symulować obecność domowników, co jest sposobem na zabezpieczenie domu przed włamaniem. 

Bezprzewodowe łączniki światła – wszechstronne zastosowanie

Wszechstronne zastosowanie to ważna zaleta bezprzewodowych łączników oświetlenia. Z racji na to, że nie mają mechanicznych klawiszy, zdają egzamin w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – można je śmiało stosować w łazience czy w kuchni. Poza tym warto przypomnieć, że do jednego odbiornika można przypisać nawet 10 nadajników, a z każdym nadajnikiem da się sparować dowolna liczba odbiorników. Dzięki temu do włączenia oświetlenia w odrębnych pomieszczeniach lub na różnych piętrach wystarczy tylko jeden przycisk.

Instalator

RELATED ARTICLES