24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
mozaika drewno

Mozaiki drewniane to świetny sposób na niestandardowy i oryginalny wystrój mieszkania. Coraz częściej można zobaczyć je w łazienkach, choć świetnie sprawdzą się również w innych pomieszczeniach. Zastosowanie mozaiki drewnianej jest bardzo szerokie: można pokryć nią ścianę, podłogę, blat czy obudowę wanny. 

Mozaika drewniana – jakie ma zalety?

Drewno jest powszechnie stosowane w roli wykończenia ze względu na swój przytulny, a równocześnie elegancki charakter. Świetnie dekoruje wnętrza oraz charakteryzuje się wysoką odpornością, stąd często można zobaczyć je w roli podłogi. Mozaiki drewniane to świetne urozmaicenie naszego domu. Możemy je zastosować zamiast standardowego parkietu bądź ozdobić nimi ścianę. Takie rozwiązanie na pewno przykuje uwagę gości oraz perfekcyjnie wzbogaci każde pomieszczenie. Mozaika z deski drewnianej to rozwiązanie ponadczasowe oraz uniwersalne, posiadające cały szereg zalet. 

Zalety mozaiki drewnianej 

Do produkcji wykorzystuje się zazwyczaj dąb, jesion, drewno merbau czy wenge. Wszystkie z tych gatunków drewna są twarde oraz odporne, co sprawia, że mozaiki drewniane są niezwykle wytrzymałe. Niezaprzeczalnym atutem jest też koszt zakupu materiału. Parkiet znany jest ze swojej wysokiej ceny, jednak mozaika drewniana ma cenę dużo przystępniejszą – jest to spowodowane tym, że pozyskanie materiału jest ekologiczne. Lamelki wykonane są z drewnianych odpadów, a to powoduje, że końcowa cena jest niższa dla klienta. Natomiast jakość jest tak samo dobra jak w przypadku innych rozwiązań. Co więcej, takie wykończenie jest bardzo estetyczne oraz trafi do gustu klientów chcących zaaranżować wnętrze symetrycznie oraz minimalistycznie. 

Mozaiki drewniane – jak wybrać?

Przy wyborze mozaiki drewnianej, powinniśmy kierować się własnym gustem. Zazwyczaj mozaikę możemy wybrać z katalogu bądź też zrealizować własną wizję. Drewniane elementy mogą zostać nam dostarczone w każdym rozmiarze. Jeśli chodzi o wzory, to bardzo dobrze prezentuje się mozaika układana w szachownicę. Drewno jest wtedy w dominującym odcieniu, lakierowane lub bielone. Trzeba pamiętać, że montowane powinny być tylko deski mające podobną twardość, co zwiększa komfort użytkowania oraz zapewnia estetykę. Ostateczny wybór koloru, rodzaju deski oraz wielkości poszczególnych elementów powinien być podyktowany efektem, jaki chcemy osiągnąć, dlatego należy dobrze przemyśleć wybór. Wybór jest taki: https://imozaiki.pl/collections/mozaiki-drewniane.

Montaż mozaiki drewnianej

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup mozaiki drewnianej, to warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki jest montowana. Różni się on od sposobu montażu parkietu. Drewno nie jest układane bezpośrednio na podłożu, lecz na papierze lub siatce. Montaż mozaiki drewnianej to nie takie proste zadanie – wymaga profesjonalizmu. Szczególnie ważne jest, aby po wyborze konkretnego wzoru, dobrze zapoznać się z ofertami firm odnośnie montażu. Powierzchnia musi być idealnie przygotowania, poprzez wygładzenie i wyrównanie. Mozaikę drewnianą nakłada się na cienką warstwę kleju. Wybór renomowanej firmy pozwoli nam uniknąć kłopotów wynikających z nieprawidłowego montażu.

Instalator

RELATED ARTICLES