27 kwietnia, 2024
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
  • 2:38 am Sztuczna Trawa na Tarasie i Balkonie: Zielona Oaza Nowoczesności
biokominek

Wraz z rosnącą popularnością kominków opalanych drewnem, coraz większą popularnością cieszą się kominki na biopaliwo. Kominki te w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków nie wymagają specjalnego komina ani wentylacji, ponieważ stosowane biopaliwo spala się całkowicie podczas procesów zachodzących w biokominku. Z uwagi na rosnące ceny gazu, prądu i węgla, biokominek jako dodatkowe, niezależne ogrzewanie mieszkania lub swoim domu sprawdzi się idealnie, stanowiąc dużą konkurencję dla tradycyjnych urządzeń grzewczych.

Jak działają biokominki

Biokominek to rodzaj kominka, w którym jako opał stosuje się bezwonne i bezdymne paliwa w postaci płynnej lub żelowej. Oznacza to, że pomieszczenie, w którym się znajduje, nie musi spełniać określonych standardów. Nie ma również potrzeby kanału dymowego, przez który odprowadzane są gazy spalinowe z tradycyjnych. Wystarczy, aby pomieszczenie było odpowiednio wentylowane, a biokominki wolnostojące lub wiszące znajdowały się w bezpiecznej odległości od materiałów łatwopalnych. Jeżeli zależy Ci na dodatkowym źródle ciepła, powinieneś postawić na eko kominek. Ciekawym rozwiązaniem są także biokominki narożne. Cena produktów oferowanych przez producentów zależy od jakości oferowanej przez materiał. Biokominki są idealne dla osób cierpiących na alergie, ponieważ nie wydzielają żadnego zapachu. Paliwo – bioetanol – jest paliwem, które spala się prawie całkowicie. W trakcie tego procesu wydzielane się szczątkowe ilości pary wodnej oraz dwutlenku węgla. Dlatego musisz pamiętać, że wnętrze, w którym zamontowany został biokominek, powinno być regularnie wietrzone.  Aby biokominek prawidłowo działał, potrzebny jest też tlen, dlatego należy pamiętać o systematycznym rozszczelnianiu okien. 

biokominek

W jakich wariantach dostępny jest biokominek?

Kominek na biopaliwo nie zanieczyszcza powietrza i jest całkowicie ekologiczny. Dzięki nowoczesnemu kształtowi z łatwością dopasujesz go do innych elementów wystroju, z którym będzie tworzył spójną całość. Ekologiczne biokominki wiszące sprawdzą się tam, gdzie ograniczenia konstrukcyjne uniemożliwiają montaż standardowego kominka. Możesz powiesić go na ścianie, aby nie zajmował miejsca na podłodze. Jest całkowicie bezpieczne w użyciu przy jednoczesnym przestrzeganiu zaleceń producenta. Jego wielką zaletą jest oryginalny i nowoczesny wygląd. Dzięki temu dobrze sprawdzi się we wnętrzach oraz industrialnych. Ciepło z biokominka ociepla również wnętrze i tworzy niepowtarzalną atmosferę. Biokominki do zabudowy doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, gdzie w przyjemny sposób ogrzeją przestrzeń i stworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi. Biokominek charakteryzuje się on minimalistycznym stylem, dlatego doskonale sprawdzi się w nowoczesnym i minimalistycznym mieszkaniu, a wkomponowany w meble stanie się prawie niewidoczny. Montaż biokominka jest niezwykle prosty, możesz zająć się nim samodzielnie. Jeśli nie masz doświadczenia w instalowaniu systemów grzewczych, możesz również zatrudnić specjalistę. Biopaliwo do kominków jest łatwe w transporcie i przechowywaniu.

Biokominki – estetyczne źródło ciepła

Ceny biokominków wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wpływa na to m.in. jakość materiału, wielkość urządzenia czy charakter wzoru.
Jednak najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Produkt niskiej jakości może stanowić zagrożenie dla Twojego życia! Biokominki nie są w stanie same ogrzać pomieszczenia. Są raczej elementem wystroju wnętrza, który je trochę ociepli.
Jeśli chcesz uzyskać efekt dekoracyjny, najlepszy będzie biokominek wolnostojący lub biokominek przeznaczony do montażu na ścianie. Biokominki tworzą przytulną atmosferę w mieszkaniu. Cała energia wytworzona podczas spalania paliwa wraca bez strat do otoczenia. Biokominki nie wysuszają powietrza.

Instalator

RELATED ARTICLES