15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
ekspres do kawy

Filtry wody do ekspresów do kawy są często pomijanymi, a bardzo ważnymi elementami dobrego i sprawnego ekspresu. Wiele osób zaciekle walczy o to, aby ich kawa miała najlepszy możliwy smak. Ciągle wymieniają oni ekspresy do kawy na nowe czy wymieniają ziarna kawy na inne. A tak naprawdę problem może tkwić gdzie indziej… Bowiem jakość wody jest równie ważna co jakość kawy! Filtry wody do ekspresów do kawy potrafią zrobić robotę.

Filtry wody do ekspresów do kawy – jak działają?

Filtry wody do ekspresów do kawy mają za zadanie zbierać wszystkie zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie wodociągowej. Króluje tam przede wszystkim chlor, który zmienia smak i zapach wody. Jest to spowodowane częstymi przeczyszczeniami rur wodociągowych, do których stosuje się właśnie chlor. Chcąc nie chcąc przedostaje się on do wody negatywnie na nią wpływając. Często to właśnie przez chlor w wodzie niektóre kawy potrafią wręcz odrażać osoby, które je próbują.

Dodatkowym faktem jest możliwość zmiękczania wody przez filtry wody do ekspresów do kawy. W Polsce w wielu jej regionach woda jest bardzo twarda. Oznacza to, że zawiera duże ilości osadzających się minerałów – przykładowo węglanów. Takie składniki w zbyt dużym stężeniu potrafią spowodować wystąpienie osadu na wielu składnikach ekspresu, przez który woda przechodzi. Osad zmienia cały smak wody równocześnie pogarszając jakość ekspresu, z którego się korzysta. Co prawda istnieją różne środki odkamieniające, ale jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć! Filtry wody do ekspresów do kawy pozbędą się niechcianych kamieni zbierając je w swoim wnętrzu.

Filtry wody do ekspresów do kawy – wymiana

Wymiana filtrów wody do ekspresów do kawy powinna odbywać się regularnie. Oczywiście wszystko zależy od tego jak często używa się z ekspresu do kawy. W przypadku większych korporacji i firm filtr do ekspresu do kawy powinien być wymieniany bardzo szybko. W przypadku domowego użytkowania filtr będzie sprawny przez dłuższy czas. Na każdym z nich widnieje ilość litrów wody, które może sprawnie przefiltrować.

Instalator

RELATED ARTICLES