15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
odpowiednia poduszka

Poduszka pomaga utrzymać głowę we właściwej pozycji, zapobiega bólom głowy, ramion, szyi, a nawet chrapaniu. Oferta poduszek stale się poszerza, więc wybór najbardziej odpowiedniego modelu może być trochę kłopotliwy. Ważne zatem jest, aby nie kupować przypadkowego modelu, a przemyśleć jakie są nasze potrzeby i która poduszka będzie dla nas najlepsza. Poduszki rozróżniamy ze względu na materiał, kształt, a nawet wysokość.

Wysokość i kształt poduszki

Przy wyborze wysokości poduszki należy wziąć pod uwagę twardość materaca. Wysoką poduszkę docenią zwłaszcza właściciele miękkich materacy, szerokich ramion oraz miłośnicy spania na boku, którym zapewnione zostanie lepsze podparcie głowy. Natomiast niska poduszka nadaje się na twardszy materac oraz do spania na plecach lub brzuchu.

Następną cechą jaką trzeba uwzględnić jest kształt poduszki. Można go dobrać do ulubionej pozycji do spania. Wyróżniamy poduszki o tradycyjnym, pełnym kształcie dobre dla każdej pozycji oraz poduszki profilowane, które mogą być dopasowane pod kątem spania na plecach, boku, a nawet na brzuchu. Przykładem jest poduszka Tempur Ombracio, którą można obejrzeć na salonsnu.pl/poduszki-tempur/37-poduszka-tempur-ombracio.

Materiał

Istnieje wiele różnych materiałów wypełniających poduszki. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są poduszki z pierza, jednak te tracą swoją popularność ze względu na możliwość występowania częstszych alergii i uczuleń. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór poduszki ze sztucznego wypełniania, np. pianki memory, bio pianki opartej na naturalnych składnikach lub poduszki z unikalnego materiału TEMPUR.

Pianka pamięci (memory)

Dopasowuje się do kształtu ciała i redukuje punkty nacisku. Dzięki temu niweluje potrzebę poruszania się w nocy i stwarza lepsze warunki do naszego snu, co z pewnością docenią nie tylko osoby o lekkim śnie. Specjalnym rodzajem jest pianka bio memory, która jest bardzo elastyczna i jest odpowiednia dla alergików lub osób z katarem siennym. W przypadku pianek organicznych tradycyjne składniki zastępowane są naturalnymi olejami.

Poduszki żelowe

Jedną z zalet tych poduszek są ich właściwości ortopedyczne. Poduszki są wykonane z pianki memory w połączeniu z segmentami żelowymi w odcinku szyjnym kręgosłupa. Żel zawarty w poduszkach rozprowadza ucisk, dzięki czemu krążenie krwi nie jest zaburzone podczas snu, a sen jest spokojniejszy. Ponadto charakteryzują się doskonałą kontrolą temperatury.

Materiał TEMPUR

Kolejnym rodzajem są poduszki wykonane z materiału TEMPUR, które dopasowują się do naturalnej krzywizny głowy i szyi, zapewniając tym samym optymalne podparcie i spokojny sen. Materiał ten, w przeciwieństwie do innych pianek, stworzony jest z komórek o otwartej strukturze. Wpływa to na szybkość reakcji i usprawnia cyrkulację powietrza. Dodatkowo poduszki te występują w wielu rodzajach profilowania, co pomoże dostosować poduszkę do naszych indywidualnych potrzeb. Z całą kolekcją można się zapoznać na salonsnu.pl/21-poduszki-tempur.

Wybór poduszki, choć na to nie wygląda, jest bardzo ważny. Uśmierzy ból, podniesie jakość snu a nawet może mieć wpływ na nasz promienny wygląd. Warto więc z należną uwagą dokonać odpowiedniego wyboru i cieszyć się spojonym wypoczynkiem.

artykuł sponsorowany.

Instalator

RELATED ARTICLES