15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
sklejka cena

Meble, wyposażenia wnętrz, pudła i dekoracje ścienne. Co łączy ze sobą te elementy wyposażenia naszych domów i mieszkań? Odpowiedź jest prosta: drewniana sklejka, czyli coraz chętniej i coraz częściej używany materiał budowlany. Skąd w nowoczesnym budownictwie taka popularność tego budulca, który kojarzy się przecież bardziej z czasem PRL-u i z remontami przeprowadzanymi przez naszych dziadków i ojców? Sklejka jest chętniej wybierana przez klientów, bo łączy w sobie wiele atutów. Przede wszystkim jest tania, stosunkowo wytrzymała i uniwersalna w zastosowaniu.

Pierwszym i być może najważniejszym atutem sklejki drewnianej jest jej niska cena. W sklepie Artekon sklejka cena zaczyna się od około 50 zł (wymiary 2500x1250x7mm) i dochodzi do maksymalnie około 170 zł (wymiary 2500x1250x24mm). Łatwo stwierdzić, że w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi jest to kusząca oferta. Co więcej, sklejka może być docinana na miarę, zatem jest to wyjątkowo łatwy w obróbce i uniwersalny materiał.

Wykorzystanie sklejki drewnianej

Jak można taką sklejkę wykorzystać? Nowoczesne budownictwo znajduje dla sklejki drewnianej bardzo wiele zastosowań. Świetnie pasuje do designerskich, modernistycznych mieszkań, ale równie dobrze sprawdzi się w nieco bardziej tradycyjnych domach czy blokach. Projektanci wnętrz i architekci wysoko cenią sobie ten materiał, bowiem dzięki metodom obróbki można nadać sklejce nietypowe, dostosowane do potrzeb projektu kształty. Coraz częściej można dostrzec sklejkę także jako budulec wykorzystywany w przestrzeni publicznej. Pierwszym, najczęstszym zastosowaniem tego materiału są oczywiście meble wykonane w całości lub w poszczególnych elementach ze sklejki. Takie meble są szybko rosnącym trendem w wystroju wnętrz, gdyż są nie tylko eleganckie i efektowne (świetnie pasują do industrialnych wnętrz), ale również ekologiczne (co łatwo połączyć z popularnością ruchów eko i dbałością o planetę). Sklejka służy również do tworzenia różnego rodzaju gadżetów czy modnych prezentów. Tutaj także projektanci doceniają przede wszystkim dużą podatność sklejki na obróbkę i możliwość ozdabiania jej na przykład grawerowanymi wzorami. Są to różnego rodzaju skrzynki, opakowania na prezenty, zdobione płyty ze sklejki. Ciekawym, choć nieoczywistym pomysłem na wykorzystanie sklejki drewnianej są zabawki dla dzieci. Przeszukując internet łatwo natknąć się na sklepy oferujące tego typu produkty, które są przede wszystkim przyjazne dla dziecka i nie szkodzą przyrodzie.

Instalator

RELATED ARTICLES