15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
doniczki ceramiczne

Chociaż dla fanów roślin, estetyka doniczek ma duże znaczenie, wygląd tego produktu jest bez znaczenia dla samych kwiatków. Oczywiście dorodna monstera będzie wyglądać przepięknie, jeśli zapewnimy jej tło w postaci stylowej donicy. Sam kwiatek potrzebuje od tego wyposażenia jednak czegoś innego. Dziś sprawdzamy, jakie rozwiązanie wybrać dla monstery dziurawej.

Co warto wiedzieć o monsterze dziurawej?

Monsterę dziurawą trudno pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Prezentuje się intrygująco i okazale, ale jeśli zapewnimy jej dobre warunki i roślina urośnie do znacznych rozmiarów (może osiągnąć nawet dwa metry!), prawdopodobnie będzie najciekawszym akcentem w pomieszczeniu. Niestety należy uzbroić się w cierpliwość, bo kwiat rośnie dość wolno. Poczekać trzeba też na charakterystyczne dziury na liściach, młode liście ich nie mają.

Jaka doniczka będzie odpowiednia dla monstery?

Doniczki mogą być pięknym akcentem dekoracyjnym i sprawiać, że przestrzeń zyskuje ciekawy element. Nierzadko to właśnie po doborze takich detali można poznać, że mamy do czynienia z aranżacją nietuzinkową i elegancką. Styl doniczki to jedno z pierwszych kryteriów, którymi posługujemy się, gdy odwiedzamy sklep z wyposażeniem dla roślin. Trudno się temu dziwić. W świetnie zaopatrzonych miejscach można znaleźć naprawdę przepiękne i unikalne rozwiązania. Dobry przykładem firma Dolagra, która bardzo świadomie układa swoją ofertę i w efekcie klienci mogą wybierać z bardziej atrakcyjnych rozwiązań niż te, dostępne np. w sieciówkach. Ale jaką donicę polubi nasza monstera?

Jak każda roślina, tak i monstera potrzebuje odpowiedniej przestrzeni do wzrostu. Pnącze rośliny po pewnym czasie może potrzebować przesadzenia. Należy o to zadbać, jeśli kwiat się rozrósł, a doniczka jest już za ciasna. Wtedy wiosną należy zaopatrzyć się w większą donicę i skonstruować dla monstery bardziej przestronne środowisko do życia. Specjaliści doradzają przesadzanie monstery raz w roku na wiosnę. Wybierajmy doniczki, które są kilka centymetrów większe od dotychczasowych.

Jeśli hodujemy monsterę, pamiętajmy, że:

  • rośliny lubią wilgoć w powietrzu

Z tego powodu właściciele zraszają jej liście, czasem nawet dwa razy w tygodniu. Żeby wykluczyć ryzyko zbyt suchego powietrza w pomieszczeniu, dobrze będzie zaopatrzyć się w nawilżacz z wodą.

  • konieczne będzie nawożenie rośliny

Zimą nie musimy się o to martwić, ale w pozostałe miesiące warto co dwa lub trzy tygodnie nawozić monsterę nawozem przeznaczonym do roślin zielonych.

Podczas zakupu doniczki powinniśmy pamiętać o tym, że monstera nie przepada za wodą, zalegająca w doniczce. Koniecznie musimy więc zadbać o drenaż. Jeśli mimo to będziemy obawiać się, że możemy przelewać roślinę, możemy wyposażyć się w doniczkę z dziurkami na dnie. W ten sposób nadmiar wody wydostanie się na zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem są również doniczki o nietypowej konstrukcji. Mowa o produktach, posiadających specjalną półeczkę, na której opiera się roślina, przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni pod spodem.

Sprawdź asortyment z ciekawym sklepie internetowym z doniczkami ceramicznymi.

Instalator

RELATED ARTICLES