15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Ogrodzenie panelowe - betto.pl

Ogrodzenie panelowe to obecnie jeden z najczęściej wybieranych typów płotu. To rozwiązanie, które ma wiele zalet, począwszy od przystępnej ceny, a skończywszy na uniwersalnej stylistyce. Czy jednak jest to dobry pomysł dla każdego? Wyjaśniamy, kiedy szczególnie warto zainwestować w płot panelowy i komu opłaci się taka decyzja.

Płot z paneli – najważniejsze cechy

Do niedawna traktowane nieco po macoszemu przęsła panelowe, dziś coraz częściej pojawiają się wokół prywatnych posesji, osiedli mieszkaniowych i terenów o różnym przeznaczeniu. To elementy wykonane z dość grubego, solidnego drutu, który tworzy mocno ażurową siatkę. Najpopularniejsze są ogrodzenia panelowe 3D – mają one trójwymiarową strukturę z wypukłymi i wklęsłymi przetłoczeniami. To sposób na dodanie przęsłom nieco większej stabilności, a jednocześnie urozmaicenie ich wyglądu. Dostępne są przęsła panelowe w różnych wymiarach i kolorach – można je bowiem malować proszkowo. Najczęściej łączy się je po prostu metalowymi słupkami, choć istnieje również możliwość umocowania ich np. do słupków murowanych. Często uzupełnione są o betonową podmurówkę, która dodaje całości stabilności i solidności.

Ogrodzenie panelowe – zalety

Do zalet ogrodzeń panelowych na pewno można zaliczyć ich uniwersalność. Prezentują się dobrze w zasadzie na każdej działce i pasują do każdego stylu architektonicznego. Są minimalistyczne, dlatego nie rzucają się w oczy i mogą z powodzeniem komponować się z dowolnym otoczeniem. To bardzo dobry wybór dla każdego, komu zależy na ażurowym ogrodzeniu – płot panelowy niemal wcale nie ogranicza widoczności, przepływu powietrza ani dostępu światła. Można przy nim sadzić rośliny, by stworzyć naturalną, zieloną barierę od otoczenia. Nie przytłacza nawet mikroskopijnych czy gęsto zabudowanych działek dzięki swojej subtelności.

Szukasz najlepszego ogrodzenia panelowego w województwie łódzkim? Sprawdź ofertę producenta – firmy Betto: https://betto.pl/

Ogrodzenie panelowe - betto.pl

Prosta konstrukcja paneli wpływa również na ich łatwy montaż. Dzięki temu całość prac można przeprowadzić bardzo szybko. Co więcej, nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń związanych z ich realizacją. Moduły łączy się błyskawicznie, a całość jest bardzo stabilna i wytrzymała. Istnieje możliwość oparcia całego ciężaru konstrukcji wyłącznie na stopach fundamentowych znajdujących się pod słupkami, zasadniczo jednak ogrodzenia z podmurówką są uważane za bardziej praktyczne i estetyczne, a jednocześnie solidniejsze.

Warto również zwrócić uwagę na to, ile kosztuje ogrodzenie panelowe. Cena tego rozwiązania z pewnością może być uznana za atut. Jest znacznie bardziej przystępna niż w przypadku wielu innych rodzajów ogrodzeń. Dodając do tego bardzo dobrą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, można stwierdzić, że ogrodzenie z paneli jest po prostu opłacalne!

Czy budowa ogrodzenia panelowego to dobry pomysł?

Zastanawiasz się nad budową ogrodzenia panelowego? Jeśli chcesz postawić ażurowy płot, który będzie bardziej wytrzymały i estetyczny niż klasyczna siatka, ale jednocześnie mniej zobowiązujący niż np. kute przęsła, może to być świetny wybór. Stosunkowo tanie ogrodzenie panelowe można zamontować w dowolnym otoczeniu – na pewno nie przestanie pasować do posesji – nawet, jeśli zechcesz odnowić elewację czy zupełnie zmienić aranżację ogrodu. Z powodzeniem przetrwa też wiele lat. Jeśli jednak zechcesz zamienić je na inne, nie będzie to wymagać czasochłonnej i trudnej rozbiórki!

Instalator

RELATED ARTICLES