15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
pergola

Taras – miejsce, które szczególnie mocno zachęca do użytku w pogodne, gorące dni. Dzięki nowoczesnym elektrycznym zadaszeniom wzrasta komfort płynący z odpoczynku w takiej przestrzeni.

Dlaczego warto zatroszczyć się o montaż pergoli tarasowej?

Z takich urządzeń mogą korzystać różne grupy klientów. Do pierwszej, wliczają się osoby prywatne. Przeważnie oczekują osłony tarasu, która zabezpieczy przestrzeń przed silnymi promieniami słonecznymi lub deszczem. W efekcie korzystanie z przydomowej przestrzeni jest w mniejszym stopniu uzależnione od aktualnie panujących warunków pogodowych.

Do drugiej grupy należą firmy, chcące w profesjonalny sposób zabezpieczyć przestrzeń, z której korzystają ich klienci. Przeważnie są to:

  • puby i kawiarnie;
  • restauracje;
  • wszystkie inne obiekty, które chcą gościć swoich klientów również na świeżym powietrzu.


Takie zadaszenie tarasu sprawia, że w razie nagłego deszczu nie trzeba całkowicie przearanżowywać przestrzeni.

Instalacja pergoli tarasowej – jaki wariant wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele wariantów pergoli. Te zaawansowane są droższe, ale gwarantują dużo większy komfort użytkowania oraz możliwość dopasowywania konstrukcji do swoich aktualnych potrzeb.


Producenci nowoczesnych zadaszeń zwracają również uwagę na estetykę wykonania konstrukcji. Charakteryzują się nowoczesnym, często minimalistycznym wyglądem. W efekcie można je z sukcesem dopasować do większości budynków.
W zaawansowanych modelach elektrycznych, dostępnych m.in. w CDJ Solar, uwzględniono liczne udogodnienia, dzięki którym korzystanie z zadaszenia jest jeszcze wygodniejsze.

Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie nowoczesnej tkaniny Driplux. Charakteryzuje się pełną wodoszczelnością. Oprócz tego z jej pomocą można zadbać o zaciemnienie miejsca i ochronę przed przenikaniem promieni UV. Przydatnym elementem konstrukcji dla wielu osób mogą okazać się również przesuwane panele boczne. Dają możliwość dowolnego zdecydowania o tym, w jakim stopniu pergola będzie otwarta.

Bardzo istotną sprawa jest również solidność konstrukcji. Wynika ona z technologii, projektu pergoli, wykorzystanych materiałów oraz z tego, czy prawidłowo przeprowadzono montaż pergoli tarasowej. We współczesnych wariantach spotkamy się z zastosowanie estetycznych profili aluminiowych, które prezentują się smukło, nowocześnie i jednocześnie zapewniają pergoli odporność nawet na silny wiatr.

Bezpieczeństwo powinno być zdecydowanie jednym z najważniejszych kryteriów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze pergoli klasycznej lub elektrycznej. Na szczęście w opcjach, które aktualnie dostępne są na rynku, nie musimy iść na kompromis między solidnością a estetyką, bo rzetelne produkty świetnie prezentują się na każdym z tych pól.

Wykonujemy także instalację markiz elektrycznych – zapraszamy do kontaktu z firmą CDJ Solar w Warszawie.

Instalator

RELATED ARTICLES