15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
rolety

Okna pełnią bardzo istotną funkcję w pomieszczeniach. Ich główne zadanie to zapewnienie odpowiedniego oświetlenia wewnątrz budynku z naturalnego źródła. Stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu zależy przede wszystkim od ekspozycji okien, jeśli wychodzą one na stronę południową, musimy się liczyć ze zbytnim nasłonecznieniem w ciągu dnia. Na ilość światła wewnątrz ma również wpływ sposób przesłonięcia okien. Jedną z najbardziej polecanych przesłon jest roleta dzień i noc, które dzięki swoim unikalnym funkcjom, cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Za funkcjonalnością produktu stoi możliwość swobodnej kontroli wpadającego światła.

Funkcjonalność rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są dobrze znanym produktem na rynku przesłon okiennych. Odznaczają się bardzo charakterystyczną budową. Tworzą je naprzemiennie ułożone pasy materiałów, które różnią się między sobą grubością i funkcjonalnością poszczególnych tkanin – naprzemienne ułożenie pasów zaciemniających i transparentnych. Tkanina w rolecie złożona jest na pół i owinięta wokół profilu, który zapewnia jej poruszanie się w zależności od tego, czy jest rozwijana czy zwijana. Takie ustawianie pasów naprzemiennie, pozwala na osiągnięcie interesującego nas efektu zaciemnienia w pomieszczeniu. W łatwy sposób możemy sami zdecydować, czy chcemy wpuścić maksymalnie dużo światła słonecznego, czy zablokować całkowicie jego dostęp.

Dużym atutem rolet dzień i noc jest niewątpliwie łatwy dostęp do nich. Większość marketów budowlanych posiada w swojej ofercie sprzedażowej dużą gamę kolorystyczną produktu, chociaż należy pamiętać, że występują one w stałych wymiarach. Z tego względu, warto kupować w specjalistycznych sklepach z roletami, które oferują sprzedaż rolet na wymiar. Mamy wówczas możliwość idealnego dopasowania produktu do naszych potrzeb i do okien nawet o najbardziej nietypowych wymiarach.

Co wyróżnia rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to synonim innowacyjności i ta właśnie cecha wyróżnia je spośród innych tradycyjnych przesłon okiennych. Są one ogólnodostępne, zarówno w marketach budowlanych, jak i sklepach oferujących sprzedaż rolet na wymiar. Pozwalają one swobodnie dopasować ilość naturalnego światła w pomieszczeniu. W zależności od pory dnia, możemy bardzo precyzyjnie zapewnić naturalne oświetlenie wewnątrz, a nawet ustawić właściwy kąt wpadania promieni słonecznych. Funkcja zaciemniająca tkaniny jest dużą zaletą, daje ona możliwość całkowitego odcięcia dostępu światła, co ma duże znaczenie dla komfortu życia, szczególnie w upalne dni.

Rolety dzień i noc to nie tylko praktyczne urządzenie, to także niezwykle stylowy dodatek do wystroju wnętrza. Doskonale się wpisują niemal w każdym stylu, zarówno w tradycyjnym, jak i w nowoczesnym. Możliwość dopasowania koloru tkaniny do kolorystyki ścian to świetne pole do popisu dla każdego amatora stylowego wnętrza.

Jak dbać o rolety dzień i noc?

Codzienna pielęgnacja rolet dzień i noc ogranicza się do przetarcia powierzchni tkaniny oraz zewnętrznej strony mechanizmu miękką suchą ściereczką przeznaczoną do ścierania kurzu. Jeśli nie są to oporne plamy, najlepiej zrezygnować z używania mokrych szmatek czy nawilżanych chusteczek do kurzu, aby niepotrzebnie nie rozcierać zabrudzenia. Zaschnięty kurz zdecydowanie trudniej usunąć. W celu usunięcia większego zabrudzenia lub starych plam, można użyć wilgotnej ściereczki z użyciem niewielkiej ilości łagodnego środka myjącego. Z pewnością, należy zrezygnować ze stosowania mocnych detergentów, wybielaczy, odplamiaczy, a także środków nieprzeznaczonych do mycia lakierowanych powierzchni, ponieważ mogą one trwale uszkodzić czyszczoną powierzchnię.

Instalator

RELATED ARTICLES