15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Drzwi antywłamaniowe

Planujesz kupić drzwi antywłamaniowe? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, czym kierować się przy wyborze drzwi antywłamaniowych, by się nie rozczarować. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, zapraszamy do dalszej lektury.

Co należy wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych?

Przede wszystkim należy, jasno określić, po co stosuje się drzwi antywłamaniowe i u kogo się sprawdzą. Jak sama nazwa wskazuje, jest to produkt, który ma na celu stawiać opór w przypadku potencjalnego włamania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele skrzydeł, które są reklamowane właśnie jako antywłamaniowe, niestety nie wszystkie spełniają odpowiednie kryteria. Na co zatem warto jest zwracać uwagę, przy wyborze tego typu drzwi?

Charakterystyka dobrych drzwi antywłamaniowych

Gdy mowa o drzwiach antywłamaniowych znaczna część społeczeństwa wyobraża sobie wielkie i masywne skrzydło zrobione z nieestetycznego metalu, które nie tylko nie zachęcają wyglądem, ale są także niepraktyczne. Na szczęście czasy się zmieniają i tego typu produkty obecnie prezentują się wyjątkowo dobrze. Drzwi antywłamaniowe, które są dostępne w dzisiejszej ofercie to niezwykle eleganckie, a czasem nawet designerskie rozwiązania, które pasują niemal do każdego wnętrza. Budując lub kupując dom, każdy marzy o wartościach takich jak spokój oraz bezpieczeństwo. Jeśli należysz do osób, dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze, drzwi wejściowe antywłamaniowe będą idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie! Dobry produkt  antywłamaniowy powinien charakteryzować się przede wszystkim doskonałą jakością wykonania. To właśnie od tego zależy to, czy drzwi rzeczywiście będą w stanie stawić opór podczas próby dostania się do środka przez osoby niepowołane. 

Cechy bezpiecznych drzwi

Mówiąc “dobra jakość” mamy na myśli szczegóły takie jak odpowiednio dobrane zawiasy, dzięki którym drzwi nie będzie można w łatwy sposób z nich wyjąć, a także ilość rygli. Ilość rygli to element, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Dlaczego? Rygle są to elementy, które odpowiadają za możliwość wyważenia drzwi. Aby mieć pewność co do tego, że skrzydła nie da się wyważyć, należy wybrać model z jak największą ilością rygli.

Dodatkowe czynniki, które zapewniają bezpieczeństwo

Kolejną ważną rzeczą, o której warto pamiętać, jest ilość zamków. Nie od dziś wiadomo, że podwójny zamek jest doskonałym zabezpieczeniem. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by Twoje drzwi antywłamaniowe dawały Ci poczucie bezpieczeństwa, wybierz model z podwójnym lub nawet potrójnym zamkiem. Niemały wkład w jakość ma oczywiście również materiał, z którego są one wykonane. Osobiście polecamy stawiać na produkty, które posiadają dodatkowo zabezpieczające stalowe pręty wbudowane w konstrukcje lub te wykonane z drewna z domieszkami metali.

Technologie antywłamaniowe do każdego domu i mieszkania

Tego typu drzwi to świetny pomysł zarówno do domu wolnostojącego, jak i do mieszkania w bloku. Wybierając je do mieszkania w bloku, należy kierować się dokładnie takimi samymi wytycznymi jak w przypadku domu. Biorąc to pod uwagę, śmiało można stwierdzić, że tego typu drzwi są na tyle uniwersalne, że można zamontować je w wybranym przez siebie miejscu takim jak:

– dom wolnostojący

– mieszkanie w bloku

– biuro firmowe

– garaż

Mamy nadzieję, że po zaznajomieniu się z kilkoma naszymi radami, wybierzesz drzwi, które w stu procentach będą odpowiadać Twoim wymaganiom. Warto zaufać sprawdzonym sprzedawcom, którzy z pewnością doradzą, jaki model będzie najbardziej odpowiedni.

Instalator

RELATED ARTICLES