28 maja, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
komoda

Komoda jest jednym z najbardziej uniwersalnych dodatków do domu. Wprowadza do wnętrza elegancji, oraz charakteru. Obecnie dostępnych jest wiele różnorakich modeli komód, które swoim stylem będą pasować do każdej aranżacji w każdym pomieszczeniu. Ponadto cechują się niezwykłą funkcjonalnością. Jaki zatem model komody wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? O tym poniżej.

Modele oraz styl komód

W dzisiejszych czasach można się spotkać z naprawdę mnogim wyborem komód, z których każda rożni się stylem, kolorem, zdobieniami czy rozmiarem. Nowoczesne i stylowe komody znajdziemy między innymi internetowym Edinos.pl

Biała komoda ze sklepu Edinos
Biała komoda ze sklepu Edinos

Najpopularniejsze są klasyczne, drewniane, a przede wszystkim te w ciemnych odcieniach drewna. Naturalne drewno nadaje meblom klasy i elegancji. Prym wiodą zatem komody rustykalne, które wyróżniają się prostym kształtem. Kolejnym niezwykle popularnym modelem jest komoda w stylu glamour. Musi ona cechować się ponadprzeciętną elegancją oraz szykiem, dlatego bogata jest  w różnorodne zdobienia oraz niebanalne uchwyty. Komoda w stylu vintage to natomiast dominacja drewna orzechowego.

Industrialna komoda Edinos
Industrialna komoda Edinos

Nie brakuje także komód w kolorze bieli, która z powodzeniem wpisuje się w najnowsze trendy. Wysoka popularność komody związana jest z tym, iż pasuje do każdego pomieszczenia oraz znakomicie łączy się niemal ze wszystkimi kolorami. Jest świetnym dodatkiem do pomieszczeń w stylu rustykalnym oraz prowansalskim, gdzie wspaniale będzie komponować się z ciemnobrązowymi lub czarnymi dodatki. Biała komoda jest również idealnym elementem aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym lub skandynawskim.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komody?

Komoda ma być meblem funkcjonalnym, dlatego niezwykle ważne jest aby precyzyjnie ustalić miejsce gdzie będzie się znajdowała oraz co będzie w niej przechowywane. Od tego zależeć będzie nie tylko rozmiar mebla, ale i rodzaje, liczba i wielkość schowków, jakie on oferuje.

Zalety oraz funkcjonalność komody

Mnogość modeli, oraz ich niezwykła funkcjonalność sprawia, że obecnie komoda może być stosowana z powodzeniem w każdym pomieszczeniu. Świetnym miejscem dla komody będzie zatem salon, w którym ze względu na największa przestrzeń można ustawić nie jedną a nawet kilka komód. Można wykorzystać je np. zamiast szafki RTV pod telewizor. Coraz częściej komoda znajduje swoje miejsce również w sypialni, gdzie możne stanowić znakomity schowek na bieliznę oraz różne dodatki. Kolejnym pomieszczeniem, gdzie tego rodzaju meble są najczęściej spotykanie jest przedpokój. Komoda okaże się funkcjonalnym miejscem do przechowywania dodatków do garderoby jak choćby szaliki, czapki, a nawet buty. Komoda to także znakomity mebel do pokoju dziecięcego. Zwłaszcza modele wyposażone w przewijak. Również i w łazience komoda idealnie się sprawdzi. W szczególności jako mebel do przechowywania środków czystości oraz ręczników.

Instalator

RELATED ARTICLES