15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
glamour

Mieszkanie w stylu glamour kojarzy się z luksusem, bogactwem i przepychem. I nic dziwnego w końcu styl ten został zapoczątkowany przez hollywoodzkie gwiazdy lat 40. ubiegłego wieku. Dlatego jest on pełen blasku i splendoru, a wnętrza wyglądają jak najwspanialszy klejnot. Urządzenie mieszkania w tym stylu nie jest jednak proste i łatwo, zamiast wyszukanej ekstrawagancji osiągnąć efekt kiczu i tandety. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu glamour, aby było ono naprawdę zjawiskowe? Podpowiadamy, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Tapicerowane meble

We wnętrzach urządzonych w stylu glamour królować powinny meble, które są tapicerowane i pikowane. Wysokie zagłówki i oparcia wspaniale wyglądają i przyciągają wzrok, dlatego najlepiej wybierać meble właśnie o takich cechach. Mocne barwy doskonale prezentują się w towarzystwie bogatych zdobień, dlatego warto wybierać odważne kolory, pamiętając, aby tapicerka mebli była jednokolorowa – w przeciwnym wypadku w mieszkaniu zapanuje nieprzyjemny chaos i stanie się ono przytłaczające. Wzory doskonale sprawdzą się na tapetach stając się wspaniałym dopełnieniem wystroju.

Sprawdź ofertę deweloperów we Wrocławiu

Mieszkanie na wysoki połysk

Dom urządzony w stylu glamour warto wyposażyć w różnorodne elementy na wysoki połysk. Prawdziwym hitem są ozdobne, błyszczące mozaiki położone w kuchni lub łazience oraz szafki na wysoki połysk. Doskonale sprawdzają się również stoły i stoliki okolicznościowe ze szklanym blatem. Warto jednak pamiętać, aby takich elementów nie było zbyt wiele. Przynajmniej część mieszkania powinna być bardziej stonowana i spokojna, stanowiąc bazę dla pozostałych, ozdobnych elementów i dodatków.

Bogate dekoracje

Podstawą stylu glamour jest blask, ale nie powinno być go zbyt dużo, gdyż pomieszczenie stanie się wtedy tandetne. Najlepiej postawić na ozdobne dekoracje jak np. srebrne lub złote ramki na zdjęcia, zegary, czy ramy obrazów. Mogą one zawierać również elementy błyszczące za sprawą odpowiednich ozdób. Niezwykle ważny jest również dobór odpowiednich żyrandoli i lamp, które powinny błyszczeć i zachwycać – idealne są więc żyrandole kryształowe i lampy pełne różnorodnych, koniecznie połyskujących kamieni. Doskonale w takich wnętrzach wyglądają również lustra w ozdobnej np. złotej ramie.

Niezależnie od wyboru mebli i dodatków, warto aby miały one jakieś cechy wspólne, swoisty motyw przewodni, dzięki czemu łatwiej będzie uniknąć przesady i tandety.

Instalator

RELATED ARTICLES