24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
Stolik kawowy

Salon to w wielu mieszkaniach oraz domach centralne pomieszczenie, w którym zwykli przebywać goście. To właśnie tu zbierają się domownicy oraz zaproszone przez nich osoby. W związku z tym konieczny jest odpowiedni wybór wyposażenia. Jednym z ważniejszych, choć czasem niedocenianych elementów jest stolik kawowy. Jak dobrać stolik kawowy do kanapy w salonie? Przeczytaj nasz tekst, by poznać cenne wskazówki. Powodzenia!

Stolik kawowy do kanapy w salonie – o czym warto pamiętać podczas wyboru wyposażenia?

Jeżeli czeka Cię zakup tego mebla do salonu, to musisz pamiętać m.in. o takich kwestiach jak sposób wykonania. Przez lata stoliki kawowe były przygotowywane z użyciem drewna – nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ materiał ten jest zarówno elegancki, jak i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.

Drewniany stolik kawowy w salonie to rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych według stylu klasycznego (tradycyjnego) oraz retro. Mebel powinien dobrze wkomponować się w pomieszczenie, w którym dominują duże meble w ciemnych kolorach.

Skandynawski stolik do salonu, czyli powiew nowoczesności

Oczywiście, drewno to nie jedyny wariant, jeśli chodzi o wybór stolika kawowego. Oprócz tego możemy również zdecydować się na połączenie szkła i metalu – tego typu desginerskie stoliki do salonu cieszą się w ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem. Takie rozwiązanie jest zalecane w szczególności w przypadku pomieszczeń urządzonych w minimalistycznym stylu skandynawskim.

Zaleca się wówczas, by stoliki kawowe miały jasne, stonowane barwy (preferowane jest połączenie bieli oraz różnych odcieni szarości). Jeśli chodzi o wnętrza nowoczesne, to preferuje się stosowanie niewielkich mebli w jasnych barwach.

Stolik kawowy do kanapy – jaką powinien mieć wysokość?

Generalnie dąży się do tego, by stolik kawowy do salonu miał od ok. czterdziestu do pięćdziesięciu centymetrów wysokości.

Oprócz tego ważna jest również relacja między wysokością kanapy oraz stolika. Ogólna zasada w tym zakresie jest następująca: siedzisko powinno znajdować się o kilka-kilkanaście centymetrów wyżej w porównaniu z blatem – dzięki temu będzie można wygodnie się nad nim pochylić, by sięgnąć po kawę czy ciastka.

Oczywiście, można zdecydować się na niższe lub wyższe warianty, ale trzeba liczyć się z tym, że korzystanie z takiego mebla podczas siedzenia na kanapie może być nieco problematyczne.

Aby uniknąć tego problemu, stosuje się stoliki kawowe z regulacją wysokości, które znajdziesz w sklepie https://bihome.pl/Salon-stoliki.

Instalator

RELATED ARTICLES