15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
kawiarnia

Samodzielne projektowanie wnętrza kawiarni stanowi nie lada wyzwanie. Warto kierować się tutaj nie tylko dobrym smakiem i gustem, ale także praktycznością. Dobrze zaprojektowane wnętrze kawiarni powinno być wygodne i komfortowe dla gości, ale jednocześnie przyjemne dla oka. Jak połączyć te dwie rzeczy?  O tym w dzisiejszym artykule na temat designu wnętrz w kawiarniach i trendów na 2021 rok.

O czym warto pamiętać projektując wnętrze kawiarni?

Specyfika kawiarni wymaga odpowiedniego układu mebli oraz dobrej organizacji wnętrza, co ma największe znaczenie zwłaszcza przy ograniczonym metraży lub budżecie. Zbyt duża liczba stolików w małej przestrzeni może stwarzać przytłaczające wrażenie na gościach. Aby zyskać wizualnie kilka metrów przestrzeni warto postawić na ciekawy, trójwymiarowy fotoobraz na ścianie lub na wielowymiarowe, przestrzenne zdjęcie nawiązujące w jakiś sposób tematyką do logo kawiarni. Doskonałym wyborem mogą być również piękne krajobrazy. W projekcie kawiarni warto uwzględnić meble, które są łatwe do utrzymania w czystości na co dzień. Zaprojektowanie wnętrza kawiarni może okazać się dla przedsiębiorcy nie lada wyzwaniem, dlatego warto zlecić je specjaliście. Temu zadaniu może sprostać architekt wnętrz Trójmiasto. Gdańsk, Gdynia, Sopot należą do okręgu, w którym pracuje Hanna Duszyńska – projektant wnętrz.

Naturalne akcenty w kawiarni – świeżość i odnowa

Obecnie w trendach wnętrzarskich na 2021 rok królują naturalne akcenty. Bardzo popularne są m.in. drewniane podłogi. Parkiet z naturalnymi sękami będzie dobrze wyglądał w rustykalnym wnętrzu oraz przy stylu skandynawskim, który także należy do trendowych w bieżącym roku. Ekologiczny design można także osiągnąć dzięki zainwestowaniu w zieleń – naturalne akcenty w postaci żywych roślin to dobry pomysł do kawiarni. Roślinność zielona dobrze będzie wyglądać zarówno przy jasnym, jak i przy ciemnym wnętrzu. Przy aranżacji warto wykorzystać również printy nawiązujące do natury. Obrusy z wzorami w liście albo kwiaty będą odpowiednim uzupełnieniem do wnętrza kawiarni w stylu etno i boho, które z uwagi na dużą liczbę naturalnych dodatków, są bardzo trendowe.

Ściana w centrum, czyli wielki powrót tapet

Przy dużym wnętrzu warto postawić na kolejny, bardzo istotny trend, jakim są ozdobne tapety na ściany. Bardzo modne są duże, widoczne wzory w kwiaty oraz inne printy florystyczne – np. egzotyczne rośliny czy duże liście. Nadal na liście trendowych rozwiązań pozostaje stylistyka industrialna we wnętrzach, dlatego dobrym rozwiązaniem dla lokalnej kawiarni będzie też fototapeta imitująca cegły lub czysty cement. Warto przy takim akcencie postawić na spójność styli i wyposażyć kawiarnię w mocne, stalowe stoliki w czerni lub ciemnej szarości oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie – np. w postaci zawieszonych żarówek.

Instalator

RELATED ARTICLES