24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
schody granitowe

Granitowe schody zewnętrzne często spotkać można w eleganckich domach, przez co sam granit kojarzy się z trwałym i eleganckim materiałem. Rzeczywistość nie odbiega w tym przypadku znacznie od tego, co się powszechnie uważa. Schody z granitu są wytrzymałe i piękne, a do tego materiał ten można wykańczać pod kątem indywidualnych preferencji.

Stopnie granitowe są wyjątkowo trwałe

Wybierając materiał, z którego wykonane będą schody w domu, szczególnie ważna jest jego trwałość. Gdy mowa o schodach zewnętrznych, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jak odporne będą one na wysokie temperatury panujące latem, jesienne deszcze, czy zimowe mrozy, którym towarzyszy śnieg. Schody granitowe zewnętrzne z całą pewnością maję tę przewagę nad innymi materiałami, że świetnie radzą sobie one z różnymi warunkami takimi jak wysokie lub niskie temperatury czy wilgoć. Granit cechuje się bardzo niską nasiąkliwością, co jest naprawdę ważnym parametrem.

schody granitowe

Stopnie granitowe montuje się na zewnątrz budynków, ale również oczywiście wewnątrz nich – tam trwałość materiału sprawia, że nie zmieniają one swojego wyglądu mimo upływu lat. Schody z granitu to wybór, który pozostaje w domu nawet na kilka pokoleń. Schody zewnętrzne granitowe mogą na pozór nie wydawać się aż tak trwałe, jednak w rzeczywistości i one nie zmieniają się zupełnie pod wpływem czasu. Potrzeba nawet kilkudziesięciu lat, żeby ich wiek zaczął być widoczny.

Schody z granitu mogą wyglądać naprawdę różnie

Pomimo trwałości granitu jest on naprawdę łatwy w obróbce. Stopnie granitowe mogą być bez większego problemu docinane i wykańczane na wiele sposobów, przez co ich końcowy wygląd może być naprawdę różny. Schody z granitu można tak naprawdę dopasować do każdego gustu – materiał ten występuje w wielu odcieniach, a i projekty konkretnych schodów, które zamierza się z niego stworzyć, mogą się między sobą znacznie różnić. Szczególnie na to, jak wyglądają schody granitowe, wpływa jednak ich wykończenie. Granit wykańcza się między innymi przez polerowanie, szczotkowanie, piaskowanie, czy płomieniowanie.

schody granitowe zewnętrzne

Najczęściej wybierane schody granitowe to modele wykańczane poprzez polerowanie i płomieniowanie. Gdy mowa o schodach polerowanych, z pewnością ich największą zaletą jest niesamowity wygląd. Granit potrafi pięknie odbijać światło, gdy jest dokładnie wypolerowany. Takie schody wyglądają więc przede wszystkim elegancko, choć pozostają śliskie, przez co mogą stanowić zagrożenie dla małych dzieci czy osób starszych. Problem ten można zażegnać poprzez wypiaskowanie zaledwie ich części, która stworzy pasy antypoślizgowe. Płomieniowane schody granitowe nie stanowią żadnego zagrożenia poślizgnięciem się, jednak ich faktura sprawia, że nie łatwo utrzymać je w czystości. Najlepiej zainwestować wówczas w dobrej jakości myjkę ciśnieniową.

Instalator

RELATED ARTICLES