15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
wymienniki CWU

Zdecydowana większość z nas korzysta z ogrzewania czy to centralnego, czy też sieci miejskiej. Ciepła woda, którą można w krótkim czasie podgrzać to podstawa. Wyobraźmy sobie jak ciężko było jeszcze wiele lat temu, gdy wodę trzeba było grzać w garnkach na kuchence i czas czekania na taką wodę nie był najkrótszy, a dodatkowo aby nagrzać jej sporo, to trzeba było parę garnków. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej i postanowiliśmy dokładniej sprawdzić, dlaczego warto korzystać z wymienników ciepłej wody użytkowej. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Szybko zagotowana woda

Posiadanie boilera w domu to klucz do całego rozwiązania, jakim jest wymiennik ciepłej wody użytkowej. Żeby być dokładniejszym, to jest on obtoczony pianką poliuretanową, dzięki której wymiennik lepiej zachowuje ciepło oraz co jest istotne, wygląda bardziej estetycznie. Jeżeli chodzi o jego pojemność, to jest spory wybór, ponieważ w zależności od potrzeb domowników i ich liczby można wybrać boiler o pojemności 80 litrów, a nawet w przypadku ogromnej rodziny nawet 150 litrowy.

Warto powiedzieć sobie parę słów o tym, że takie wymienniki ciepłej wody użytkowej posiadają w środku anodę magnezową, dzięki której nie pęka emalia, aczkolwiek oczywistym jest to, że mogą pojawić się rysy wskutek zmian temperatur czy też częstości zagrzewania się wody. Nie ma co ukrywać, że jest to najszybszy sposób posiadania gorącej wody, dzięki której nie trzeba co chwilę jej grzać w garnkach, tylko duży boiler wystarczy na kilka kąpieli. Daje on naprawdę duże możliwości, bo można zaoszczędzić sporo na czasie – wystarczy podłączyć je na parę minut do prądu.

Pełne bezpieczeństwo

Nie ma co się obawiać o to, że wymienniki ciepłej wody użytkowej wyrządzą nam szkodę. Oczywiście, to tylko zwykły przedmiot i zdarzają się pewne awarie, bo tego się nie da uniknąć, natomiast najczęstszymi awariami są przepalone grzałki, w których gromadzi się kamień. Należy jednak zaznaczyć, że taki wymiennik jest instalowany na stelażu, który nie spadnie i nie stanie się żadna tragedia. Pamiętajmy, że nowe produkty są naznaczone gwarancją, więc w razie jakiegoś problemu, można zgłosić to do odpowiedniego serwisu, który zajmie się usterką.

Na rynku jest wiele rodzajów produktów, które jak najbardziej mogą być odpowiednio dopasowane pod potrzeby klientów, bo te bywają różne. Samotnie mieszkająca osoba nie potrzebuje ogromnego boilera, tylko na jej potrzeby lepszym rozwiązaniem będzie mały boiler, w którym woda zagrzeje się w krótkim czasie.

Instalator

RELATED ARTICLES