15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
grzejnik

Dlaczego warto, aby grzejnik w łazience był widoczny?

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga estetycznych, często kompaktowych rozwiązań. Zarówno armatura, wszelkie urządzenia, wystrój, jak i detale  stanowią o jej funkcjonalności i charakterze. Dlatego warto przyjrzeć się sposobom na uatrakcyjnienie swojej łazienki za pomocą dekoracyjnego grzejnika. 

Wydaje się, że źródło ciepła w łazience to tylko mały, biały grzejnik. Najlepiej zamontowany tak, aby nie było go widać. Jednak to przekonanie odchodzi w niepamięć. Dzięki producentom grzejników oferta najróżniejszych modeli jest na tyle duża, że sprosta wymaganiom praktycznie każdego klienta. Nawet przygotowanie grzejnika na specjalnie zamówienie jest możliwe. Obecnie kształty, wymiary i design grzejników ozdobnych wręcz sugerują ich wyeksponowanie w widocznym miejscu. Są na tyle dekoracyjne, że potrafią nadać charakter i sprawić, aby łazienka nabrała oczekiwanego stylu. Czy to minimalistyczny projekt niewielkiej, nowoczesnej łazienki, czy też inspiracja przeszłością w klimacie retro, to w każdym przypadku grzejniki dekoracyjne świetnie będą spełniały swoje zadanie. Poza tym urządzenie grzewcze umieszczone w miejscu odsłoniętym będzie lepiej spełniało swoje podstawowe zadanie – utrzymywało ciepło w pomieszczeniu. Dodatkową funkcją, nie bez znaczenia, jest w wielu przypadkach wykorzystanie grzejnika łazienkowego jako suszarki na ręczniki lub drobną garderobę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika łazienkowego?

Podstawowe kryteria, którymi powinno się kierować przy wyborze grzejnika do łazienki to jego:

  1. moc – znając kubaturę pomieszczenia można optymalnie dostosować grzejnik do potrzeb,
  2. trwałość – ważne, aby grzejnik był wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy detal. To pozwoli na jego bezawaryjne użytkowanie go przez długie lata.
  3. funkcjonalność – urządzenie grzewcze powinno zapewniać optymalną temperaturę we wnętrzu, jednocześnie warto, aby służyło jako miejsce do wysuszenia mokrych ręczników, itp. Do tego niektóre modele mają możliwość zainstalowania grzałki. 
  4. estetyka – bardzo istotny jest wygląd urządzenia, dlatego grzejnik dekoracyjny łazienkowy to dopełnienie aranżacji łazienki. 

Warto pamiętać, że…

wybierając grzejnik dekoracyjny ozdobny trzeba dobrze zaplanować miejsce jego zawieszenia. Bowiem nie powinno umieszczać się urządzenia grzewczego pod sufitem, szczególnie w pozycji poziomej. Emitowane ciepło unosi się ku górze, więc tak zamontowany grzejnik łazienkowy nie będzie efektywnie rozprowadzał promieniowania cieplnego po całym pomieszczeniu. 

Grzejnik Syntia Imers

Jaki grzejnik dekoracyjny do jakiej łazienki?

Forma grzejnika dekoracyjnego np.  od producenta https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/ zależy od wielkości łazienki, miejsca, w którym będzie on umieszczony, oraz stylu, w jakim jest urządzone pomieszczenie. 

Często chętnie wybierane są grzejniki dekoracyjne pionowe, wąskie, które świetnie sprawdzają się w małych wnętrzach. Gdy miejsca jest nieco więcej warte polecenia są klasyczne kształty, czyli pionowo rozmieszczone profile przypominające drabinkę. To popularne i praktyczne rozwiązanie. Duże łazienki pozwalają na montaż dowolnego dekoracyjnego grzejnika, a nawet ich większej ilości. 

W nowoczesnej łazience liczą się proste, geometryczne kształty. Płaskie lub okrągłe, pionowo rozmieszczone profile, np. matowo chromowane, dobrze komponują się ze stylistyką minimalistycznych pomieszczeń i nadają im elegancki wygląd. Natomiast dla wielbicieli retro ciekawym rozwiązaniem może być grzejnik dekoracyjny ozdobny Imers, z ozdobnymi kulkami. Asymetryczne urządzenia grzewcze to dobry wybór zarówno do loftowych łazienek, jak i nieco bardziej awangardowych aranżacji, np. w geometrycznym stylu lat sześćdziesiątych. 

Dlatego projektując nową łazienkę lub remontując już posiadaną warto przejrzeć modele dekoracyjnych grzejników łazienkowych dostępne u polskich producentów. Oferują oni bowiem wiele nowatorskich rozwiązań w dziedzinie ogrzewania wnętrz oraz oryginalny design urządzeń grzewczych. 

Instalator

RELATED ARTICLES