15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
schody spiralne

Schody spiralne spotkać można w coraz większej liczbie domów. Dostępne są w różnych konfiguracjach. Co ważne, stanowić mogą zarówno integralną część domu, jak i jego element wyposażenia. To, co tego typu schody cechuje to ich specyficzny kształt oraz fakt, że nie zajmują zbyt dużej przestrzeni. Czy taki rodzaj schodów wewnętrznych do dobry wybór do domu?

Charakterystyka schodów spiralnych

Schodami spiralnymi określa się konstrukcję zbudowaną na planie koła, która posiada w swoim środku słup przeznaczony do wachlarzowego osadzenia trójkątnych stopni. Ten rodzaj schodów stosowany może być zarówno w przypadku otworów okrągłych, jak i kwadratowych. Na rynku dostępne są modele schodów spiralnych wykonanych z różnych materiałów. Największą popularnością cieszy się jednak drewno oraz metal.

Wybór schodów spiralnych

Decydując się na schody spiralne, pamiętać trzeba, aby były one dostosowane do własnych potrzeb oraz możliwości przestrzennych. Z tym jednak nie powinno być żadnego problemu. Oferta tego typu schodów jest bowiem bardzo szeroka. Dostępne są w różnej wysokości oraz o różnych kierunkach i kątach skrętu. Co więcej, dostępne są modele pasujące do różnych aranżacji. Mowa tu o wystroju klasycznym czy nowoczesnym. Oznacza to możliwość ich dostosowania do indywidualnych potrzeb. Innymi słowy, takie schody zamontować można w niemal każdym domu. Co ważne, montaż takich schodów wcale nie jest skomplikowany. Wszystko to sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba właścicieli domów jednorodzinnych.

Zalety schodów spiralnych

Jak wspomniano, schody spiralne cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z wielu zalet, jakie wiążą się z tym rozwiązaniem. Przede wszystkim zaletą schodów spiralnych jest to, że pozwalają one zaoszczędzić sporo przestrzeni. Dzięki temu mogą być one zastosowanie w małych domach, a nawet w piętrowych mieszkaniach. Pomieszczenie, w którym takie schody się znajdują, nie jest przytłoczone, jak ma to często miejsce w przypadku schodów klasycznych. Innymi słowy, montują takie schody w niewielkim pomieszczeniu, to nabierze optycznej przestrzenności. Takie schody to idealne rozwiązanie w przypadku minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Są funkcjonalne, estetyczne i podkreślają nowoczesny design. Na koniec warto jeszcze dodać, że schody spiralne cechują się znakomitą ustawnością. Pozwala to na ich montaż w niemal każdym miejscu w pomieszczeniu. Mogą być ustawione zarówno w jego centrum, jak i w rogu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Instalator

RELATED ARTICLES