15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
kuchnia

Urządzanie mieszkania przy tak dużym wyborze wszelkiego rodzaju materiałów to spory problem dla każdego inwestora. Obecnie duże znaczenie ma także cena zastosowanych materiałów oraz koszty związane z wynajęciem specjalistów. Dlatego należy się dobrze zastanowić nad tym, jak będą wyglądały podłogi i ściany. Jakie zawisną firany, zasłony, co stanie na komodzie w salonie a co na szafce w kuchni. Ogromne znaczenie ma także wybór odpowiednich tapet, szczególnie do takich pomieszczeń jak kuchnia i jadalnia.

Jakie tapety wybrać do kuchni i jadalni?

Podstawowym kryterium przy wyborze tapet jest oczywiście kolor i wzór. W tym przypadku można kierować się własnym gustem, ale należy pamiętać o tym, że nie każdy wzór pasuje do każdego pomieszczenia. Trzeba mieć na uwadze także względy praktyczne.

W kuchni np., ze względu na panującą tam wilgotność, nie można zastosować każdej tapety. Ważne, aby można było łatwo z niej usunąć różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego znakomicie sprawdzą się tapety winylowe lub z włókna szklanego. Jeżeli chcemy użyć tapet papierowych, to powinny one zawisnąć w miejscach, które nie sąsiadują bezpośrednio ze zlewem, piecem czy miejscem, gdzie przygotowywane są potrawy.

Dużo większą dowolność przy wyborze tapet można zachować, kiedy wybieramy materiał na ścianę w jadalni, która najczęściej jest również salonem. Często jest to także najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Dlatego warto postawić na odpowiedni styl, który pasuje do naszego charakteru, ponieważ jest to również miejsce, w którym sami będziemy spędzać dużo czasu.
Przed wyborem odpowiednich wzorów warto przejrzeć różne strony internetowe jak np. https://ubierzswojesciany.pl/78-tapety-do-kuchni-i-jadalni, gdzie możemy nie tylko zapoznać się z konkretną ofertą, ale także znaleźć inspiracje do wystroju naszych pomieszczeń.

Na co jeszcze zwrócić wybierając tapety?

Dość istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tapety, jest jej podatność na ścieranie. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, gdzie ściana narażona jest na częste zabrudzenia. Natomiast jeżeli tapeta ma trafić na ścianę w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu, należy wybrać taką, która nie będzie blaknąć i tracić kolorów. Odpowiednie oznaczenia dotyczące ścieralności i blaknięcia muszą być zamieszczone na etykiecie tapety.

Należy także zwrócić uwagę na szerokość i długość wałków i dobrać je tak, aby nie powstawały duże odpady.

Najważniejszym jednak kryterium musi być nasz gust. To my będziemy w tych pomieszczeniach spędzać najwięcej czasu i ściany muszą się nam zwyczajnie podobać.

Instalator

RELATED ARTICLES