24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
drzwi wejściowe

Wybór drzwi wejściowych jest o wiele bardziej istotny, niż może nam się w pierwszej chwili wydawać. Nie warto w jego przypadku kierować się wyłącznie ceną, ponieważ drzwi tego typu pełnią wiele funkcji i tylko odpowiednio dobrane, będą się nam dobrze sprawdzać. Sprawdź jak wybrać drzwi zewnętrzne i jakie opcje masz do wyboru. 

Dlaczego drzwi zewnętrzne są tak istotne? 

Podczas budowy domu, czy też wykańczania mieszkania, musimy podjąć wiele istotnych decyzji. Dlaczego wybór odpowiednich drzwi jest tak ważny? Drzwi wejściowe stanowią niejako wizytówkę naszego domu. To przecież właśnie one są pierwszą rzeczą, jaką widzą odwiedzający nas goście. Stanowią również doskonałą barierę dla złodziei, a także ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych. Powinny być więc estetyczne, wytrzymałe i praktyczne. Szczególną uwagę musimy więc zwrócić na ich cztery główne cechy, czyli termoizolacyjność,  izolacyjność akustyczna, a także stylowy wygląd i oczywiście odporność na włamanie.

Drzwi wejściowe z drewna, PVC, czy aluminium? 

Na rynku znajdziemy obecnie najróżniejsze modele drzwi wejściowych. Różnią się między sobą m.in. materiałem, kształtem, a także funkcjonalnością. Jednymi z najczęściej wybieranych są nakładkowe drzwi zewnętrzne wykonane z drewna, aluminium, a także PVC. Pierwszy rodzaj, czyli drzwi drewniane, cechują się solidnością, wytrzymałością oraz możliwością zapewnienia świetnej izolacji termicznej i akustycznej. Ponadto, jako ich główną zaletę, bardzo często wymienia się stylowy, ponadczasowy wygląd. Drzwi PVC, posiadają bardzo dobre parametry cieplne, łatwo dopasować je do okien pvc czy bramy garażowej, a do tego są najtańszym rozwiązaniem tego typu. Drzwi aluminiowe natomiast, pozwalają na stworzenie nowoczesnego, przeszklonego wejścia i mimo, że do tej pory kojarzone były głównie obiektami użytku publicznego, coraz częściej pojawiają się w domach jednorodzinnych. 


O czym warto pamiętać?


Wybierając drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, co szczególnie ważne w przypadku domów jednorodzinnych – drzwi powinny być dobrane stylem i kolorem do wybranych wcześniej okien oraz bramy garażowej, tak by razem tworzyły spójną i stylową całość. Po drugie, o wiele ważniejsze są szczegółowe parametry drzwi, niż ich cena. Nie zawsze droższe rozwiązanie będzie lepsze – ale też drzwi wejściowe to ten element wyposażenia domu, w który szczególnie warto zainwestować. Warto kierować się indywidualnymi potrzebami i gustem. Co bardzo ważne, drzwi zewnętrzne do mieszkań, muszą być otwierane do wewnątrz. Dzięki temu możliwa jest swobodna droga ewakuacyjna dla mieszkańców bloku, np. w przypadku pożaru. Do domów jednorodzinnych o wiele lepiej sprawdzają się drzwi otwierane na zewnątrz, zapewniające przestrzeń w holu.

Instalator

RELATED ARTICLES