15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
aranżacja wnętrz

Aranżacje wnętrz są bardzo ważnym tematem w życiu każdego z nas. Bez względu na to, czy dotyczy wystroju wnętrz naszej przestrzeni osobistej, czy biurowej, ponieważ w każdym z tych miejsc spędzamy bardzo dużo czasu. Od aranżacji uzależnione jest nasza wygoda i samopoczucie w danym miejscu. Dlatego warto poznać kilka rad specjalistów, które możemy wykorzystać podczas urządzania własnego miejsca na ziemi. Jakie kolory wystroju wnętrz są aktualnie modne? W jakim stylu urządza się mieszkanie?

Od kilku lat niezmiennie przy aranżacji wnętrz używa się jasnych kolorów. Nadal dominuje biel. Ten trend pozwala urządzić przytulne, jasne mieszkanie, na czym zależy większości z nas.  Nie znaczy to oczywiście, że rezygnujemy z mocnych kolorów. Jednak podczas urządzania swojego domu, już na etapie projektowania wnętrz warto przyjąć  zasadę, że mocne i żywe kolory zostawiamy na miejsca, w których łatwo je zmienić, a przy wyposażeniu stałym (drzwi, podłogi, ceramika łazienkowa, podłogowa) stosujemy neutralne kolory. Takie założenie wspaniale sprawdza się w praktyce długofalowej, ponieważ ostre, rzucające się w oczy wzory i kolory mają to, do siebie, że szybko się nudzą. Dlatego najrozsądniej umieścić je na elementach, których wymiana nie wiąże się z gruntownym remontem. Takie zasada ma jeszcze jedną ogromną zaletę, dzięki temu, co kilka lat, decydując się na zmianę tylko tych akcentów, które mogą przejawiać się np. w fototapecie, czy obiciu kanapy, niewielkim kosztem uzyskamy całkowicie odmienione wnętrze.

Mniej znaczy więcej

W urządzeniu współczesnego wnętrza stawiamy na przestrzeń. Meble, które dostępne są obecnie na rynku są bardzo funkcjonalne, inwestycja w dużą szafę wykonaną w zabudowie w garderobie, czy przedpokoju pomieści wiele rzeczy, przez co będziemy mogli ograniczyć ilość mebli np. w salonie do minimum.  Dzięki temu nasze wnętrza staną się przestronne, a pomieszczenie zyskuje- jest optycznie powiększone.

Kilka złotych zawsze aktualnych rad specjalistów

Aranżacje wnętrz zawsze warto rozpocząć od projektu. Żeby przestrzeń życiowa spełniała nasze wymagania wizualne oraz, te praktyczne warto zastosować się do kilku uniwersalnych rad specjalistów:

  • małe wnętrza „lubią” jasne kolory, poziome pasy
  • fototapeta 3D potrafi zwiększyć optycznie każde pomieszczenie
  • płytki ceramiczne w łazience gładkie i błyszczące są ponadczasowe
  • nie oszczędzamy na elementach stałego wyposażenia.

Jasna sprawa

Im mniejsze wnętrze, tym jaśniejsze powinny być elementy jego wyposażenia- ciemny kolor zmniejsza wizualnie przestrzeń, jasny wręcz przeciwnie. Ciemne akcenty i kolory zostawiamy na mniejsze powierzchnie. Jak radzi specjalista do spraw aranżacji wnętrz z jednej z największych firm tego rodzaju w Polsce „ Jasne wnętrza są przyjazne człowiekowi, w nich lepiej odpoczywamy, relaksujemy się. Tę opinię potwierdzają także liczne badania psychologiczne”.

Fototapeta

Produkowane obecnie fototapety w wersji trójwymiarowej,  potrafią optycznie zrobić cuda z ciasnymi wnętrzami. Kiedy urządzamy niewielki przedpokój, czy łazienkę fototapeta 3D powiększy optycznie pomieszczenie. Dodatkowo umieszczona naprzeciwko lustra pozwoli uzyskać  zaskakujący efekt przestronności.

Problematyczna łazienka

Wybierając płytki i armaturę łazienkową musimy szczególnie dobrze przemyśleć każdy detal. Jest to konieczne,  ponieważ remontu łazienki dokonujemy rzadko i jest on najczęściej kłopotliwy. Gładkie i błyszczące płytki zawsze pasują do każdej łazienki, do tego naprawdę łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Jakość przede wszystkim

Dokonując aranżacji wnętrza, najczęściej dysponujemy określonym budżetem. Warto rozdysponować go, w taki sposób, żeby więcej środków przeznaczyć na elementy stałe.  Po pierwsze zwiększają wartość naszej nieruchomości, do tego wymienia się je stosunkowo rzadko. Chodzi tu np. o podłogi, drzwi do pokoi, które powinny być wymieniane razem, tak by ze sobą współgrały. 

Projektowanie wnętrz- skorzystaj z rad profesjonalistów

Wiele znanych firm, które produkują elementy wyposażenia wnętrz, albo osoby specjalizujące się w aranżacji posiadają specjalistyczne programy, które pozwolą nam  zobaczyć wizualizację  urządzanego wnętrza.  Jeżeli natura poskąpiła nam wyobraźni przestrzennej i nie czujemy się na siłach, by zaplanować wnętrza samodzielnie zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta, który zaplanuje wystrój wnętrz dostosowany do trendów i  naszych potrzeb. Fabryka Projektów specjalizuje się w projektowaniu wnętrz. W swojej ofercie wykonują projekty całych mieszkań jak i pojedynczych wnętrz.

Instalator

RELATED ARTICLES