15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
projekty domów jednorodzinnych

Domy z poddaszem do późniejszej adaptacji to koncepcje coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Nie generują one nadmiernych kosztów na etapie budowy i wykańczania, a zarazem oferują możliwość zaaranżowania sporej, dodatkowej przestrzeni już w trakcie użytkowania obiektu. Aby stworzyć ciekawy wizualnie i funkcjonalny budynek, koniecznie zwróćmy uwagę na najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA. Co przygotowali dla nas specjaliści?

Domy z poddaszem do adaptacji – C444u i A111bN/1

C444u Czterolistna koniczyna – wariant XVIII

Projekty domów z poddaszem do adaptacji w klasycznym stylu reprezentuje Czterolistna koniczyna – wariant XVIII. To blisko 100-metrowy budynek na planie prostokąta, przykryty czterospadowym dachem. Posiada olbrzymi taras połączony ze schodami prowadzącymi do drzwi wejściowych, który nadaje mu oryginalny wygląd. Na wizualizacjach na stronie https://projekty.muratordom.pl możemy zobaczyć, że jego ściany zewnętrzne wykończono za pomocą modnych desek elewacyjnych, idealnie komponujących się z posadzką tarasu – co w konsekwencji gwarantuje estetyczny i ciekawy efekt wizualny.

Projekty domu C444u zachwycą nas swoim otwartym i funkcjonalnym wnętrzem, dostosowanym do potrzeb większej rodziny. Zaplanowano w nim przestronny salon z otwartą kuchnią i wyjściem na taras, w którym w przyszłości można wykonać schody na poddasze. Na tyłach budynku zlokalizowano dwie łazienki oraz trzy sypialnie, w tym jedną – gospodarzy – z drzwiami balkonowymi prowadzącymi na zewnątrz. Z wiatrołapu możemy przejść do dużego, dwustanowiskowego garażu z wydzieloną kotłownią. W przyszłości na wyższej kondygnacji bez trudu zaaranżujemy 53,8 m2 przestrzeni użytkowej, urządzając dodatkowe sypialnie, gabinet do pracy czy pokój do realizowania własnych pasji.

A111bN/1 Przebojowy BN pa

Interesującym rozwiązaniem, jakie przygotował dla nas MURATOR, jest projekt domu Przebojowy BN pa o powierzchni użytkowej 52,3 m2. To budynek w stylu nowoczesnej stodoły, który oczaruje wszystkich zwolenników minimalizmu, energooszczędności i oryginalnych rozwiązań. Wyróżnia go podłużny, prostokątny kształt oraz dwuspadowy dach bez okapu, na którym bez trudu zamontujemy większą ilość ogniw fotowoltaicznych czy kolektorów słonecznych. Warto zwrócić także uwagę na modernistyczne zadaszenie przy drzwiach wejściowych oraz ciekawe okładziny elewacyjne, które dodają całości nietuzinkowego wyglądu. Z uwagi na ograniczoną szerokość, Przebojowy BN pa będzie doskonałym wyborem dla wszystkich inwestorów posiadających wyjątkowo wąską działkę pod budowę. Co zobaczymy w jego wnętrzu?

Wschodnią część budynku A111bN/1 zajmuje strefa dzienna – kuchnia otwarta na salon, z wyjściem na taras. Od strony zachodniej zlokalizowano sypialnię z prywatną garderobą, z którymi sąsiaduje łazienka. Przechowywanie ułatwi nam niewielka spiżarnia, w miejscu której w przyszłości możemy umieścić schody wiodące na poddasze. Jeżeli będziemy potrzebować więcej przestrzeni, na wyższej kondygnacji możliwe jest wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej nieco ponad 50 m2.

W niedługim czasie planujemy nabyć projekty domów z poddaszem do indywidualnej adaptacji? Mnóstwo interesujących propozycji znajdziemy na stronie https://projekty.muratordom.pl. Dostępne tam gotowe koncepcje mniejszych i większych budynków mieszkalnych pozwolą nam stworzyć komfortowe miejsce do życia, które będzie funkcjonalne, niedrogie w utrzymaniu, a zarazem wygodne dla użytkowników w każdym wieku.

Zdjęcie: Przykładowy dom z kolekcji MURATORA – Projekt M245b – Trafna decyzja – wariant II (etap I) – arch. Ewa Dziewiątkowska

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Instalator

RELATED ARTICLES