29 marca, 2024
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
  • 2:38 am Sztuczna Trawa na Tarasie i Balkonie: Zielona Oaza Nowoczesności
  • 4:18 am Łatwa Pielęgnacja Trawnika dla Nowoczesnych Ogrodów
  • 3:54 pm Ochrona przed szkodnikami w nieruchomościach wynajmowanych
  • 5:54 am Buduj z głową – sekrety sklepu budowlanego online
hotel

Hotelowe wnętrza powinny być bardzo dobrze rozjaśnione. Dzięki temu hotelowi goście zachwycają się niepowtarzalnymi aranżacjami i chętnie wracają do wybranych przez siebie miejsc. Niedostateczne oświetlenie wnętrz może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. U gości wzbudza to także dyskomfort i nieprzyjemne odczucia. Warto zastanowić się nad tym, jakie oświetlenie będzie pasować do hotelowej przestrzeni i na co zwracać szczególną uwagę w przypadku finalizacji transakcji lub zamówienia.

Hotelowe oświetlenie – co należy o nim wiedzieć? Najpopularniejsze przykłady

Oświetlenie do hoteli może być dobrane pod kątem indywidualnych preferencji właścicieli. Kluczowe jest to, aby służyło nie tylko pracownikom, ale też gościom. Oświetlenie powinno pasować do wybranego stylu aranżacyjnego i pozostałych dodatków. Prace związane z doborem oświetlenia mogą być realizowane przez doświadczonych specjalistów od projektowania wnętrz.

Biorąc pod lupę hotelowe oświetlenie warto wspomnieć zarówno o oświetleniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym. To pierwsze występuje np. na holach. Przykładem drugiego jest m.in. oświetlenie parkingów. Nie da się ukryć, że większość hoteli posiada swój parking, aby goście mogli na nim pozostawiać samochody. W przypadku holu strzałem w dziesiątkę mogą okazać się:

  • plafony,
  • lampy wiszące,
  • lampy ścienne (np. kinkiety),
  • kierunkowe reflektorki.

Światło powinno być dość mocne, aby wszystkie najważniejsze miejsca były dobrze widoczne, ale warto podzielić hol na strefę aktywną i wypoczynkową. W hotelowych pokojach doskonale sprawdzą się plafony, lampki nocne i lampy wiszące. Można też postawić na kinkiety i lampy podłogowe oraz biurkowe. W łazienkach najwygodniejszym rozwiązaniem będą oprawy do zabudowy i plafony. Pozostaje kwestia dobrania oświetlenia parkingowego. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą wiszące oprawy lub oprawy ustawione bezpośrednio przy słupkach parkingowych. Nie warto lekceważyć opraw stojących i ściennych.

Oświetlenie do hotelu – co z pozostałymi pomieszczeniami?

Zwykle w hotelach znajduje się jeszcze kilka innych pomieszczeń, np. restauracje. W restauracjach hotelowych chodzi o to, aby wnętrze było oświetlone klimatycznie. Goście mają widzieć swoje jedzenie, tak aby prezentowało się jak najbardziej atrakcyjnie. Aranżacja może się opierać zarówno na bardzo jaskrawym świetle, jak i na zwykłych świecach. Nie ma pod tym kątem żadnych ograniczeń.

W każdym z wyżej wymienionych pomieszczeń warto pomyśleć o zastosowaniu energooszczędnych źródeł światła w wersji LED. Pozwoli to hotelom na znaczne ograniczenie ilości zużywanej energii elektrycznej. 

Instalator

RELATED ARTICLES