15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
beton

Wybór płytek bez względu na rodzaj pomieszczenia nie jest wcale prosty. Na rynku mamy tyle wersji i rozmiarów, że trudno jest w jednej chwili się na coś zdecydować. Czy lepiej wybrać małe, czy duże? Jaki rodzaj płytek będzie dobry na podłogę, a jaki na ścianę? Jak ułożyć zakupiony materiał, aby pomieszczenie optycznie stało się większe? Co zrobić, by nie wydać za wiele pieniędzy, a przy tym uzyskać maksymalny efekt? Tego rodzaju pytania mogą się nasuwać wielu osobom.

Innowacyjne rozwiązanie

Duży wybór płytek może przyprawić o ból głowy, ale z drugiej strony, dzięki temu można znaleźć to, co nam najbardziej odpowiada. Bardzo ciekawie prezentują się nowoczesne płytki imitujące beton. Są one wybierane przez osoby, które gustują w innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązaniach. Takie wersje płytek będą świetnie wyglądać w obiektach publicznych, biurach i mieszkaniach prywatnych. Decydując się na taki rodzaj materiału, możemy upiększyć praktycznie każde wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na rodzaj płytek imitujących beton w odcieniach szarości, to z pewnością będą one pasować do bogato zdobionych dodatków.

Unikalne efekty aranżacyjne

Wybór płytek nie musi się ograniczać tylko do form kolorystycznych. Bardzo ciekawie będą się prezentować wersje zawierające różnorodne powierzchnie. Dużą popularnością cieszą się na przykład płytki imitujące beton z ciekawymi wżerkami. Unikalne efekty uzyskuje się także wykorzystując metodę plastrowania. Polega on na tym, że nakłada się cienką warstwę betonu na powierzchnię, a następnie się ją zaciera. Przy wyborze tego rodzaju materiału trzeba pamiętać, że często najprostsze rozwiązania dają bardzo ciekawe efekty. Podobnie jest w przypadku betonu. Za pomocą tego rodzaju materiału można ozdobić praktycznie każdą powierzchnię. Zastosowanie płytek imitujących beton pomoże nam uzyskać ciekawy efekt w łazience, kuchni, holu, a nawet salonie. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej oraz ogólnej aranżacji wnętrza.

Trwałość i estetyka

Beton przez długi czas był zazwyczaj stosowany w różnego rodzaju wnętrzach. Obecnie płytki z tego materiału wychodzą poza salony i są wykorzystywane przez wielu architektów. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten przeżywa swój renesans. Obecnie jest używany jako ozdoba na ściany i podłogi. Przy wyborze tego rodzaju produktu warto postawić na wysokiej jakości płytki, które z pewnością posłużą nam przez długi czas. W naszych czasach przy produkcji tego rodzaju materiału stosuje się nowoczesne rozwiązania, co daje gwarancję trwałości i wysokiej jakości. Płytki imitujące beton w różnych odcieniach szarości wzbudzają poczucie estetyki, szyku i elegancji.

Instalator

RELATED ARTICLES