15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
półautomaty spawalnicze

Półautomaty spawalnicze to popularne urządzenia, wykorzystywane  zarówno przez profesjonalistów w warsztatach, jak i amatorów w domowym zaciszu. Zanim jednak zakupimy taką maszynę, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami, oczekiwaniami, aby właściwie zadecydować, jaki półautomat spawalniczy będzie dla nas najlepszy.

Półautomaty spawalnicze dzielą się na dwa podstawowe typy urządzeń: półautomaty inwerterowe oraz półautomaty transformatorowe. Te drugie przeznaczone są do spawania stali niskowęglowej, stopowej (MIG), niskostopowej (MAG) oraz aluminium. Cechują się względnie prostą budową, dzięki czemu są proste w obsłudze i odporne na uszkodzenia. Przekłada się to jednakże na równie mniejszy zakres pracy. Choć półautomaty spawalnicze MIG MAG transformatorowe bywają także wykorzystywane przez fachowców, często wybierane są także w warunkach domowych.

Półautomaty spawalnicze inwerterowe to urządzenia o budowie nieco bardziej zaawansowanej technicznie, przez co bywają polecane przede wszystkim jako rozwiązanie dla profesjonalistów, choć oczywiście nie wyklucza to ich użytkowania także w gospodarstwie domowym. Niemniej jednak, inwerterowe półautomaty spawalnicze MIG MAG często posiadają rozwiązania zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w fachowym warsztacie. Przykładem może być półautomat spawalniczy inwerterowy 3w1 POLIMG 210 MIG/MAG TIG MMA Welder Fantasy. Jest to przykład względnie kompaktowego, ale zaawansowanego technicznie sprzętu, który umożliwia spawania wszystkich rodzajów stali (węglowe, stopowe, nierdzewne, kwasoodporne, stopy miedzi, brązu, mosiądzu) wszystkimi dostępnymi rodzajami elektrod (m.in. elektrody zasadowe, celulozowe, rutylowe i kwaśne).

Urządzeniem, które zadowoli nawet najbardziej wybrednych fachowców jest półautomat spawalniczy inwerterowy MAGIC MIG 350A Wedler Fantasy. Jest to przykład sprzętu najnowszej generacji, który umożliwia spawanie wszystkich rodzajów materiałów, w tym aluminium i jego stopów, stali stopowych, niskostopowych oraz prowadzenie procesu napawania i lutospawania czy też spawania bez użycia gazu osłonowego drutem proszkowym FCAW. Używania półautomatu ułatwiają dwa cyfrowe wyświetlacze. Jest to sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym ceniącym się warsztacie.

Znów półautomatem spawalniczym MIG MAG, który sprawdzi się także w warunkach domowych jest urządzenie 2w1 TWINMIG 200A-IG Wedler Fantasy. Urządzenie to charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, niską masą oraz stosunkowo niewielką ceną, a z powodzeniem umożliwi skuteczne spawanie materiałów takich jak stale węglowe, stopowe (nierdzewna, kwasoodporna) czy stopy aluminium.

Instalator

RELATED ARTICLES